piątek, 11 stycznia 2013

Płocczanka najwyżej z Polek na światowej liście rankingowej

Wychowanka trenera Grzegorza Lipczyńskiego, zawodniczka Nadwiślanina Płock Katarzyna Bagrowska jest obecnie najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingu Światowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF) dla kategorii wiekowej U15. W najnowszym styczniowym rankingu płocczanka zajmuje 89. miejsce. Jeszcze wyżej nadwiślanka jest w rankingu kadetek Europejskiej Unii Tenisa Stołowego - na miejscu 65. Na miejscu 144 w Europie jest w tej kategorii wiekowej druga z wychowanek trenera Lipczyńskiego - Anna Wereszczaka, która na europejskiej liście po raz pierwszy znalazła się w listopadzie ubiegłego roku. 
W kraju po drugiej serii turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski płockie kadetki w swojej kategorii wiekowej zajmują najwyższe miejsca spośród swoich klubowych koleżanek ujętych w rankingach wszystkich kategorii wiekowych. Katarzyna Bagrowska jest ósma, a Anna Wereszczaka 30. Ich klubowa koleżanka - Dominika Wolińska jest w tej klasyfikacji 177. W rankingu województwa mazowieckiego dziewczęta zajmują kolejno miejsca - drugie, piąte i szesnaste.

W rankingu juniorek najwyżej z Nadwiślanek sklasyfikowana jest Aleksandra Lau - 44. miejsce w kraju, 5. w województwie. Kolejne miejsca zajmują - Katarzyna Bagrowska (95. w Polsce, 9. na Mazowszu), Anna Wereszczaka (124. w kraju, 11. w województwie), Sylwia Szelkowska (odpowiednio miejsca 127. i 13.), Anna Nowakowska (175. i 15) oraz Dominika Wolińska (265. i 23.). W kraju w kategorii juniorek sklasyfikowanych jest 590 zawodniczek, w województwie mazowieckim - 45.

W dorosłym rankingu, w którym pierwsze trzy miejsca przynależą kolejno do reprezentantek Polski na ubiegłorocznych IO w Londynie - Li Qian, Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej, najwyżej z płocczanek, na 125. miejscu w Polsce i 12. w województwie mazowieckim sklasyfikowana jest Katarzyna Bagrowska. Kolejne miejsca zajmują: Anna Nowakowska (175. i 17.), Anna Wereszczaka (211. i 23.), Aleksandra Lau (237. i 26) oraz Sylwia Szelkowska (322. i 29.). Poza Anną Wereszczaka i Sylwią Szelkowską, które zanotowały nieznaczny spadek w stosunku od poprzedniego notowania, pozostałe zawodniczki poprawiły swoje pozycje na liście. W kategorii wiekowej seniorek sklasyfikowanych jest 537 zawodniczek w Polsce w tym 43 na Mazowszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz