czwartek, 17 stycznia 2013

Mistrzowie badmintona w Orlen ArenieOrlen Arena będzie gościć 18-20 stycznia 130 młodych badmintonistek i badmintonistów z 12 krajów, którzy wezmą udział w 24. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Turniej Junior Polish Open ma kategorię B, a łączna pula nagród wynosi dziesięć tysięcy dolarów. Wsparcia finansowego organizatorom imprezy udzieliły Urząd Miasta Płocka oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W 1989 roku ówczesny prezes Okręgowego Związku Badmintona w Płocku Wiesław Chrobot podjął się zorganizowania Międzynarodowych Mistrzostw Polski z Badmintonie. Pierwszych pięć edycji tej imprezy odbywało się w płockiej Hali Politechniki. Niestety później, ze względu na coraz wyższe wymagania dotyczące obiektu, Płock musiał zrezygnować z organizowania imprezy, której prestiż rósł z roku na rok.

MMPJ zostały wpisane do cyklu siedmiu turniejów stanowiących podstawę do przyznawania ich uczestnikom punktów rankingowych, na podstawie których dokonywane jest rozstawienie w Mistrzostwach Europy. Turniej Junior Polish Open organizowany był w Głubczycach, Słupsku i Kędzierzynie-Koźlu. Kiedy to ostatnie miasto w listopadzie 2011 roku zrezygnowało z organizacji imprezy, Polski Związek Badmintona zwrócił się z prośbą o pomoc do prezydenta Płocka. W 2012 roku  23. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w Orlen Arenie. Ich kolejna edycja odbędzie się w tej samej hali już w najbliższy weekend – w dniach 18-20 stycznia. W turnieju wystartuje 130 zawodniczek i zawodników z 12 krajów. Zawody mają kategorię B, a pula nagród to 10 tysięcy dolarów.

W piątek 18 i sobotę 19 stycznia gry eliminacyjne odbywać się będą od 9.00 do 20.00. Na niedzielę 20 stycznia zaplanowane zostały pojedynki finałowe, które rozpoczną się o 10.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz