czwartek, 17 stycznia 2013

Czas na nadmorskie ładowanie akumulatorówNa rozpoczynający się w czwartkowe popołudnie obóz treningowy w Cetniewie wyjechało 21 piłkarzy Wisły. Oznacza to, że kadrę powinno uzupełnić jeszcze dwóch graczy. Na razie sztab szkoleniowy pierwszej drużyny został powiększony o Macieja Bagrowskiego, który będzie odpowiadał przede wszystkim za przygotowanie  fizyczne. – Nie ukrywam, że dla piłkarzy to najcięższy okres, bo intensywność ćwiczeń jest największa – mówił trener Marcin Kaczmarek Sportowcowi Płockiemu, pytany o zgrupowanie w Cetniewie. – Czasami pracuje się nawet w formie ścisłej czyli bez piłek. To są najtrudniejsze zajęcia dla zawodników.

W położonym niedaleko morza Centralnym Ośrodku Sportu zawodnicy będą pracowali przede wszystkim nad wytrzymałością i siłą. Nie zabraknie jednak ćwiczeń typowo piłkarskich. W planie są również trzy gry kontrolne, z których szczególnie interesująco zapowiadają się sparingi z występującymi w T-Mobile Ekstraklasie Lechią Gdańsk i Polonią Warszawa. – Takie pojedynki powinny pomóc nam w budowaniu pewności siebie – wyjaśnił trener Marcin Kaczmarek.

Na zgrupowanie w Cetniewie wyjechali: Seweryn Kiełpin, Paweł Magdoń, Arkadiusz Mysona, Łukasz Nadolski, Marko Radić, Mariusz Śnieć, Grzegorz Wawrzyński, Rafał Zembrowski, Damian Adamczyk, Filip Burkhardt, Janusz Dziedzic, Tomasz Grudzień, Jacek Góralski, Fabian Hiszpański, Krzysztof Janus, Mirosław Kalista, Daniel Mitura, Krystian Pomorski, Bartłomiej Sielewski, Marcin Krzywicki oraz Łukasz Sekulski.

Trwają rozmowy z kilkoma bramkarzami. Jeden z nich już w najbliższych dniach powinien dołączyć do płockiego zespołu. W autobusie jadącym nad morze nie znalazło się miejsce dla testowanych Michała Żółtowskiego (lewy obrońca ŁKS Łódź) i Daniela Szczepankiewicza (bramkarz Miedzi Legnica). Krzysztof Garczewski i Marcin Kwiatkowski zostali w Płocku z powodu kontuzji, a Szymon Wiejski poprosił o zgodę na wypożyczenie do innego klubu.

Dołączony do sztabu szkoleniowego Maciej Bagrowski związał się z Wisłą do końca sezonu. Jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy, umowa może jednak zostać przedłużona. Nowy specjalista przygotowania fizycznego jest magistrantem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Kilka lat pracował w tamtejszej Lechii. Od 2006 roku jest bliskim współpracownikiem profesora Zbigniewa Jastrzębskiego, fizjologa z którego wiedzy korzystały reprezentacje Polski, a także kluby ekstraklasy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz