czwartek, 6 grudnia 2012

Skandynawsko-bałkańska grupa nafciarzy w Lidze Europejskiej EHFMikołaj był szczodry dla płockiego szczypiorniaka. Team Tvis Holstebro z Danii, norweski Elverum Handball Herrer oraz słoweński Maribor Branik to przeciwnicy piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock w fazie grupowej Ligi Europejskiej EHF. Losowanie grup odbyło się w czwartek w Belgradzie. Pierwsza runda jest zaplanowana na 9-10 lutego 2013 roku. Płocczanie swój pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe z Elverum Handball Herrer. - Na pewno pierwsze lub drugie miejsce, zapewniające awans do dalszych gier, jest w naszym zasięgu – powiedział Sportowcowi Płockiemu Krzysztof Kisiel drugi trener Orlen Wisły.

Duńczycy z Team Tvis Holstebro w drugiej rundzie fazy eliminacyjnej zmierzyli się ze Stalą Mielec. Polacy wygrali u siebie 29:26, ale na wyjeździe ulegli rywalom 24:30 i musieli pożegnać się z europejskimi pucharami. W trzeciej rundzie ekipa z Danii trafiła na francuskiego gospodarza turnieju o dziką kartę Velux Ligi Mistrzów, w którym uczestniczyli nafciarze, czyli na Saint-Raphael Var Handball. Mecz w Holstebro zakończył się wygraną gospodarzy 35:19. W rewanżu lepsi byli Francuzi, którzy wygrali 35:32. Bilans dwumeczu był więc korzystniejszy dla Duńczyków, którzy tym samym wywalczyli awans do fazy grupowej.

Rywalem Elverum Handball Herrer w drugiej rundzie eliminacji był Grundfos Tatabanya KC. Pierwszy mecz, rozgrywany na Węgrzech, zakończył się porażką gospodarzy 23:27. W rewanżu Norwegowie wygrali u siebie 32:23. Następnym przeciwnikiem Elverum był zespół z Bośni i Hercegowiny RK Sloga. Norwegowie oba mecze wygrali różnicą dziesięciu bramek – u siebie 34:24, a na wyjeździe 37:27. Ich awans do fazy grupowej nie podlegał żadnej dyskusji.

Maribor Branik w drugiej rundzie eliminacji trafił na islandzką ekipę HK Kopavogur, wygrywając oba mecze – na wyjeździe 42:25, a u siebie 35:25. W trzeciej rundzie Słoweńcy trafili na SC Siscia. W Chorwacji gospodarze wygrali 30:29, ale rewanż w Braniku był wielkim popisem Słoweńców, którzy rozbili swoich przeciwników 35:22, pieczętując tym samym swój awans do trzeciej rundy.

Do ćwierćfinałów Ligi Europejskiej EHF awansują po dwie drużyny z każdej grupy. Zespoły, które okażą się lepsze w ćwierćfinałach, awansują do Final Four, który odbędzie się 18-19 maja w Nantes. – Musimy dokładnie przeanalizować siłę, jaką prezentują zespoły, z którymi przyjdzie nam grać w fazie grupowej. Myślę jednak, że każdy z nich jest w naszym zasięgu – powiedział Krzysztof Kisiel Sportowcowi Płockiemu tuż po losowaniu. – Na pewno mogliśmy trafić do cięższej grupy.

Grupa C:
1. runda (09-10 lutego 2013)
Elverum Handball Herrer - Orlen Wisła Płock
Team Tvis Holstebro - RK Maribor Branik

2. runda (16-17 lutego 2013)

Orlen Wisła Płock - Team Tvis Holstebro
RK Maribor Branik - Elverum Handball Herrer


3. runda (23-24 lutego 2013)

RK Maribor Branik - Orlen Wisła Płock
Team Tvis Holstebro - Elverum Handball Herrer


4. runda (09-10 marca 2013)
Orlen Wisła Płock - RK Maribor Branik
Elverum Handball Herrer - Tetaam Tvis Holstebro

5. rudna (16-17 marca 2013)
Orlen Wisła Płock - Elverum Handball Herrer
RK Maribor Branik - Team Tvis Holstebro

6. runda (23-24 marca 2013)
Team Tvis Holstebro - Orlen Wisła Płock
Elverum Handball Herrer - RK Maribor Branik

Grupa A
Frisch Auf Goeppingen
RK Cimos Koper
Eskilstuna Guif
Naturhouse La Rioja

Grupa B
Tatran Presov
HC Motor Zaporozhye
Rhein-Neckar Loewen
KIF Kolding

Grupa D
Besiktas JK
Stiinta Municipal Dedeman Bacau
SC Magdeburg
HBC Nantes

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz