środa, 19 grudnia 2012

Pokonani przez swoich. SKF Wisła I – SKF Wisła II 29:33Skończyła się zwycięska passa piłkarzy ręcznych Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock z rocznika 1996. Podopieczni trenerów Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego przegrali derbowe spotkanie z drugą drużyną Wisły, złożoną z graczy urodzonych rok później. Zespół prowadzony przez trenera Michała Skórskiego wygrał niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie. 

Początek derbowego pojedynku był bardzo nerwowy. Oba zespoły popełniały wyjątkowo dużo błędów. Mnożyły się niecelne rzuty, niedokładne podania, proste straty piłki. Agresji nie brakowało żadnej ze stron, ale od pierwszych minut można było odnieść wrażenie, że większa chęć odniesienia zwycięstwa tym razem jest po stronie Wisły II. Podopieczni trenerów Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego na boisku zachowywali się tak, jakby z góry skazani byli na porażkę. To oni cały czas musieli gonić wynik i wyraźnie źle się z tym czuli. Ostatecznie zeszli na przerwę z dwubramkową stratą.

Po zmianie stron pierwsza ekipa SKF Wisła zagrała nieco bardziej agresywnie w obronie, ale zawodnicy z rocznika 1997 wcale nie zamierzali kapitulować. Przeciwnie – cały czas utrzymywali niewielką przewagę. Nawet kiedy chwilowo tracili przewagę bramkową, natychmiast odzyskiwali prowadzenie i ponownie odskakiwali na dwie-trzy bramki.

SKF Wisła II Płock – SKF Wisła I Płock 33:29 (15:13)
Bramki dla Wisły 96: Gawski 4, Sowul 4, Moryń 9, Ignasiak 2, Orłowski 2, Wilamowski 4, Kajak 1, Gozdan 1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz