czwartek, 27 grudnia 2012

Płocczanie mistrzami Warszawy

Fot. Archiwum organizatora
Drużyna UKS MDK Płock okazała się najlepsza w turnieju o halowe mistrzostwo Warszawy w piłce nożnej chłopców z rocznika 1999. W imprezie zorganizowanej przez Deltę Warszawa, wystartowało szesnaście zespołów z całego kraju. Płocczanie wygrali najpierw swoją grupę eliminacyjną, później zajęli drugie miejsce w grupie ćwierćfinałowej. Po wygraniu meczu półfinałowego stanęli do walki o pierwsze miejsce. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem, ale w rzutach karnych lepsi okazali się płocczanie, dzięki czemu mogli cieszyć się z wywalczenia prestiżowego tytułu. Na miano najlepszego bramkarza zawodów zapracował Bartłomiej Gradecki z UKS MDK Płock.
Płocczanie w swoim pierwszym turniejowym pojedynku ograli 2:1 Czarnych Pruszcz Gdański. Następnie rozbili 3:0 warszawskie Okęcie. W ostatnim pojedynku pierwszej rundy grupowej przegrali wprawdzie 2:3 z Włókniarzem 1925 Kalisz, ale wynik tego meczu nie wpłynął już na układ tabeli. UKS MDK wygrał swoją grupę, wyprzedzając Czarnych (te dwie drużyny awansowały do ćwierćfinałów), Okęcie i Włókniarza.

Grupę drugą wygrał Ursus Warszawa przed GKS-em Bełchatów, Jagiellonią Białystok i KS Łomianki. W grupie trzeciej najlepszy okazał się Górnik Konin, wyprzedzając Lechię Gdańsk, Wartę Poznań i Unię Warszawa. Legionovia Legionowo, która wygrała grupę czwartą, w pokonanym polu pozostawiła Granat Skarżysko Kamienna, Olimpię Grudziądz i Deltę Warszawa.

Drugą rundę UKS MDK Płock rozpoczął od pokonania 3:2 GKS-u Bełchatów. W swoim kolejnym pojedynku wygrał 2:1 z Granatem Skarżysko Kamienna, a  na koniec zremisował 1:1 z Górnikiem Konin. I to właśnie ten zespół, dzięki lepszemu bilansowi bramek, wygrał grupę ćwierćfinałową. Płocczanie do dalszych gier awansowali z drugiego miejsca. Trzeci był Granat Skarżysko Kamienna, a czwarty GKS Bełchatów.

W drugiej grupie najlepsza okazała się Lechia Gdańsk, zostawiając w pokonanym polu  Ursus Warszawa, KS Łomianki, Czarnych Pruszcz Gdański i Legionovię Legionowo. W gronie zespołów walczących o miejsca 9-16 grupę trzecią wygrała Warta Poznań przed KS Łomianki, Okęciem Warszawa i Deltą Warszawa. W grupie czwartej najlepsza była Jagiellonia Białystok przed Unią Warszawa, Olimpią Grudziądz i Włókniarzem 1925 Kalisz.

W pierwszym z półfinałów Górnik Konin ograł ekipę warszawskiego Ursusa 2:1. W drugim płocki UKS MDK pokonał 3:2 Lechię Gdańsk.

Niezwykle emocjonujący mecz finałowy między Górnikiem Konin a UKS MDK Płock zakończył się remisem 3:3. W rzutach karnych lepsi okazali się płocczanie, którzy wygrali 3:2.

Końcowa kolejność turnieju: 
1. UKS MDK Płock Mistrz Warszawy 2012
2. Górnik Konin
3. Lechia Gdańsk
4. Ursus Warszawa
5. Czarni Pruszcz Gd.
6. Granat Skarżysko Kam.
7. Legionovia Legionowo
8. GKS Bełchatów
9. Warta Poznań
10. Jagiellonia Białystok
11. Unia Warszawa
12. KS Łomianki
13. Olimpia Grudziądz
14. Okęcie Warszawa
15. K.S. Delta Warszawa
16. Włókniarz 1925 Kalisz

Najlepszy zawodnik: Mateusz Sopoćko (Lechia Gdańsk)
Król strzelców: Piotr Radoszewski  (Górnik Konin)
Najlepszy bramkarz: Bartłomiej Gradecki (UKS MDK Płock)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz