piątek, 28 grudnia 2012

Końcówka decydowała o wyniku. Gliwice – Jutrzenka 26:24

Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock zakończyły 2012 rok na siódmym miejscu w tabeli pierwszej ligi. W ostatnim meczu podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego uległy w Gliwicach tamtejszemu SKS-owi. Płocczanki w dziewięciu tegorocznych meczach zgromadziły sześć punktów, wygrywając trzy razy i ponosząc sześć porażek.

SMS to zespół, w którym występują przede wszystkim zawodniczki występujące w reprezentacji Polski juniorek. W spotkaniu, które rozgrywane było w ich hali, od początku inicjatywa należała do gliwiczanek. Zawodniczki z Płocka nie zamierzały jednak ustępować pola i przez całą pierwszą połowę walczyły bardzo ambitnie. Niestety, kiedy zabrzmiała syrena kończąca pierwsze 30 minut, przegrywały różnicą trzech bramek.

Po zmianie stron przewaga miejscowych sięgnęła nawet pięciu oczek. Jutrzenka zdołała jednak zerwać się do walki i odrobić straty. Kilka minut przed końcem płocczanki doprowadziły do remisu 22:22. Niestety, końcówka należała do zawodniczek z Gliwic, które zdobyły cztery gole, tracąc w tym samym czasie tylko dwa.

Mimo porażki płocczanki zasłużyły na słowa uznania za ambitną walkę. Aż dziesięć bramek zdobyła Edyta Charzyńska, pięć razy trafiała Martyna Borysławska, a czterokrotnie na listę strzelców wpisała się Marta Krysiak. Warto dodać, że Martyna Borysławska znajduje się na drugim miejscu tabeli najlepszych strzelców pierwszej ligi. Lewa rozgrywająca AZS PWSZ Jutrzenka Płock zdobyła dotychczas 65 bramek. Lepsza od niej jest tylko Ewa Perek z Polonii Kępno, która ma na koncie już 80 goli.

SMS Gliwice – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 26:24 (14:11)
SMS: Sielicka - Fryc, Kłos, Kobylińska 2, Kozimur 6, Szarawaga 7, Szyszkowska 1, Tomczyk 4, Ważna 6, Zelek.
Jutrzenka: Pietrzak, Dobrowolska – Borysławska 5, Charzyńska 10, Jankowska, Jasińska, Klucznik, Krysiak 4, Kwasiborska , Laskowska , Neitsch 2 Różańska, Waszkiewicz 1, J. Zaremba 1, P. Zaremba 1.