środa, 28 listopada 2012

Nadwiślanin samodzielnym liderem. Płocczanka wygrywa WTK kadetek

Występujące w II lidze tenisa stołowego kobiet kobiet dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze Płock potwierdziły swoje pierwszoligowe aspiracje. W "meczu prawdy" pokonały u siebie IKTS Broń Radom aż 8:2! Do tej potyczki w Płocku radomianki były drugą (obok płocczanek) ekipą bez porażki. Doskonałą partię rozegrała Aleksandra Lau (na zdjęciu), zdobywając komplet punktów dla swojego zespołu. Kibice mogli zobaczyć w akcji również Małgorzatę Przybylską, doświadczoną zawodniczkę, która już ponad 10 lat temu zapisała jedne z najlepszych kart w historii płockiego tenisa stołowego kobiet. Tymczasem w zawodach indywidualnych, po zwycięstwie Katarzyny Bagrowskiej w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym juniorek, przyszedł czas na triumf Anny Wereszczaka w II WTK kadetek (juniorek młodszych). Płocczanka wywalczyła tym samym awans do II Ogólnopolskiego TK, który odbędzie się w Luboniu (woj. wielkopolskie).

Aleksandra Lau wyśmienicie zaczęła mecz z Bronią. Zdecydowanie pokonała występującą na pozycji rakietki nr 1 Milenę Bytys w ostatnim secie wygrywając 11:2. Tymczasem na drugim stole ponad pół godziny trwał zacięty bój Anny Wereszczaka z Katarzyną Osińską z Radomia. Radomianka prowadziła już 2:0 w setach i wydawało się, że równie łatwo odniesie zwycięstwo jak Ola. Nic z tych rzeczy. Płocczanka po dwóch zaciętych partiach doprowadziła stan meczu na 2:2. Piąty set był już jednak pełnym wymian na wysokim poziomie horrorem w wykonaniu obu zawodniczek. W grze na przewagi zwycięską ręką wyszła ostatecznie radomianka wygrywając 15:13.

Na pierwszym stole dużo szybciej, ale nie bez problemów z Martą Marszałkiewicz poradziła sobie Katarzyna Bagrowska, podobnie jak Anna Nowakowska z Katarzyną Bielak na drugim, po zakończeniu pojedynku Wereszczaki z Osińską. Tymczasem do gry podwójnej trener Nadwiślanina, Grzegorz Lipczyński dość eksperymentalnie, po raz pierwszy z Aleksandrą Lau, wyasygnował siedzącą do tej pory na ławce doświadczoną Małgorzatę Przybylską. Posunięcie okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Płocczanki niemal zdemolowały parę z Radomia Katarzyna Bielak/Milena Bytys. Na drugim jednak stole młodsze nadwiślanki - Bagrowska i Wereszczaka przegrały 1:3, choć tanio nie sprzedały swojej skóry rywalkom. Trzeciego seta, który zaważył na losach pojedynku, przegrały dopiero 18:20. Po grach podwójnych Nadwiślanin prowadził zatem 4:2 i do szczęścia potrzebne były dwie wygrane. Jak się okazało plan został wykonany z nawiązką. Płocczanki nie oddały już żadnej gry.

Z pewnymi problemami, ale zdecydowanie Aleksandra Lau wygrała z Marszałkiewicz uzupełniając  komplet swoich zwycięstw w meczu. Kropkę nad "i", szóstym zwycięstwem Nadwiślanina, postawiła Anna Wereszczaka wygrywając z Bielak. Siódmy punkt padł łupem Katarzyny Bagrowskiej. O ósmego w ciężkim i emocjonującym boju z Osińską, zakończonym wynikiem 3:2 tym razem dla płocczanki, postarała się Małgorzata Przybylska.

Zwycięstwo nad IKTS Broń Radom daje Nadwiślaninowi BS Mazowsze samodzielne prowadzenie w lidze. Na drugim miejscu ze stratą dwóch punktów znajdują się radomianki, na trzecim, z czterema punktami straty jest Spójnia II Warszawa. Właśnie meczem z tym zespołem, również posiadającym aspiracje do walki o pierwszą ligę, płocczanki zakończą rundę jesienną.

Tymczasem w Jabłonnie pod Warszawą rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny do mistrzostw Polski kadetek. Płock reprezentowany był przez dwie zawodniczki - Annę Wereszczaka i Dominikę Wolińską. Trzecia z kadetek Nadwiślanina Płock - Katarzyna Bagrowska nie musiała startować w eliminacjach wojewódzkich do II Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego. Podczas I OTK w Limanowej zajęła 9. miejsce, które dało jej prawo gry w II OTK bez konieczności udziału w eliminacjach. Sztuka ta nie udała się Annie Wereszczaka, która spadła na szczebel wojewódzki.

Wereszczaka nigdy dotąd nie wygrała WTK-u, czy to w kategorii żaczek, młodziczek, czy w jakiejkolwiek innej. I w Jabłonnie wreszcie, w najbardziej odpowiednim momencie, uzupełniła swoją listę sukcesów. Ale nie obyło się bez problemów. W półfinale mocno napędziła strachu trenerowi Lipczyńskiemu. W pojedynku z Weroniką Bożek z GLKS Nadarzyn przegrywała już 0:2 w setach i 8:10 w trzecim secie. Wróciła jednak z dalekiej podróży, wybroniła dwie piłki meczowe, a potem w miarę gładko wygrała dwa kolejne sety a potem pojedynek finałowy z Klaudią Ciesielską z KS Ożarowianka, której w Limanowej również nie udało się utrzymać na centralnym szczeblu rozgrywek.

Dominka Wolińska, której jeszcze pozostaje rok startów w kategorii kadet, przegrała w Jabłonnie tylko jeden pojedynek z rozstawioną z numerem 4. Aleksandrą Wojtczak z UKS Tęcza Budki Piaseckie. Płocczanka mimo to, również zajęła najwyższe w swojej karierze miejsce na tym szczeblu rozgrywek kadetek - 9-12. Tymczasem w kategorii skrzat (8 lat i młodsze) absolutny debiut zaliczyła Julia Czubatowska, ośmiolatka z Nadwiślanina Płock. W kategorii, w której w województwie mazowieckim po raz pierwszy rozgrywa się w tym sezone turnieje kwalifikacyjne, zajęła 5 miejsce.

Płock, 24 listopada
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - IKTS Broń Radom 8:2
Aleksandra Lau - Milena Bytys 3:0 (6, 9, 2); Anna Wereszczaka - Katarzyna Osińska 2:3 (-6, -4, 8, 9, -13); Katarzyna Bagrowska - Marta Marszałkiewicz 3:1 (-5, 6, 3, 9); Anna Nowakowska - Katarzyna Bielak 3:1 (-9, 9, 8, 8); Lau/Małgorzata Przybylska - Bytys/Bielak 3:0 (4, 7, 2); Bagrowska/Wereszczaka - Osińska/Marszałkiewicz 1:3 (-6, 9, -18, -8); Lau - Marszałkiewicz 3:1 (7, -13, 4, 7); Wereszczaka - Bielak 3:1 (7, 6, -6, 7); Bagrowska - Bytys 3:0 (5, 7, 6); Przybylska - Osińska 3:2 (8, 8, -8, -10, 9).

Jabłonna, 25 listopada, II WTK kadetek. Turniej główny - II runda (1/16): Dominika Wolińska (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Julia Dąbrowska (KS Sokół Serock) 3:0 (5, 9, 10); Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) - Karolina Cichocka (niestowarzyszona) 3:0 (4, 6, 2). III runda (1/8); Aleksandra Wojtczak (ULKS Tęcza Budki Piaseckie) - Wolińska 3:1 (-7, 9, 7, 8); Wereszczaka - Julia Więckowska (SKS 40 Warszawa) 3:0 (6, 6, 4). Ćwierćfinały: Wereszczaka - Martyna Lis (KS Bogoria Grodzisk Maz.) 3:0 (1, 3, 9). Półfinały: Wereszczaka - Weronika Bożek (GLKS Nadarzyn) 3:2 (-5, -6, 10, 6, 6). Finał: Klaudia Ciesielska (KS Ożarowianka Ożarów Maz. - Wereszczaka 0:3 (-5, -7, -1). O miejsce 9-12: Wolińska - Patrycja Szostak (KS Puznówka 1996) 3:0 (11, 12, 4). Kolejność końcowa: 1. Wereszczaka (awans do OTK), 2. Ciesielska, 3. Bożek, 4. Wojtczak, ..., 9-12. Wolińska. Sklasyfikowano 31 zawodniczek.

II WTK skrzatek. Turniej główny - ćwierćfinały: Julia Czubatowska (Nadwiślanin) - Julia Kowalczyk (Tęcza) 0:3 (-3, -5, -9). Turniej o miejsca 3-16, II runda: Majka Golińska (Tęcza) - Czubatowska 1:3 (-6, 6, -4, -5). III runda: Czubatowska - Julia Jarzyńska (Tęcza) 3:2 (-10, -11, 12, 6, 4); IV runda: Kowalczyk - Czubatowska 3:1 (9, -7, 7, 7). Kolejność końcowa: 1. Amelia Kotarska (UKS Return Piaseczno), 2. Maya Motylewska (SKS 40 Warszawa), 3. Agnieszka Szymańska (UKS Bielany 273 Warszawa), 4. Kowalczyk, 5-6. Czubatowska. Sklasyfikowano 10 zawodniczek.