wtorek, 13 listopada 2012

Akademicy wypunktowaniSiedem wygranych w ośmiu meczach to dotychczasowy dorobek rezerwowej drużyny piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock. Dzięki temu ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego 

i Bogdana Janiszewskiego prowadzi w tabeli. Ostatnimi „ofiarami” młodych nafciarze byli „studenci” z AZS Uniwersytet Warszawski. Mecz z akademikami był niezwykle zacięty, ale gospodarze zdołali przechylić jego losy na swoją korzyść.
Pierwsza połowa rozgrywanego w Płocku spotkania nie przyniosła rozstrzygnięcia. Oba zespoły szły łeb w łeb, a prowadzenie co pewien czas przechodziło z rąk do rąk. Nikt nie potrafił wypracować sobie w miarę bezpiecznej, kilkubramkowej przewagi. Ostatecznie oba zespoły schodziły na przerwę z jednakowym dorobkiem bramkowym.

Po zmianie stron wciąż trwała ostra walka cios za cios, ale ostatecznie więcej powodów do radości mieli gospodarze. W pewnym momencie ekipa trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego zdołała nieznacznie odskoczyć rywalom i utrzymać skromną przewagę do końcowej syreny.

Siedem bramek w spotkaniu z warszawskimi akademikami zapisał na swoim koncie Jakub Sikorski, a tylko jedno trafienie mniej miał Michał Sikorski. Po ośmiu kolejkach Orlen Wisła II prowadzi w tabeli drugiej ligi z dorobkiem 14 punktów. Nafciarze o dwa oczka wyprzedzają ChKS Łódź, ale chojeńska ekipa ma jeden mecz zaległy. Warszawianka, która także rozegrała jedno spotkanie mniej, zajmuje trzecią pozycję z dziesięcioma punktami.

Orlen Wisła II Płock - AZS UW II Warszawa 24:21 (11:11)
Orlen Wisła II: Dankiewicz, Marciniak – Lewandowski 1, M.Sikorski 6, J. Sikorski 7, Kociuba, Sandurski 4, Chrobociński 1, Olszewski 3, Góralski 1, Piechowski 1, Grzywiński
AZS UW II: Nasiadko – Kot 2, Wicha 3, Bajerowski 8, Szczęsny 2, Ardyn 1, Piechna, Zadrożny 4, Uznański, Wultański 1, Szemraj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz