środa, 24 października 2012

Ostre strzelanie młodzieży

Szóstą wygraną w szóstej kolejce spotkań mazowieckiej ligi juniorów zanotowała Wisła Płock. Tym razem podopieczni trenerów Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego rozgromili w Ciechanowie ekipę tamtejszego Juranda 50:22. Płocczanie z kompletem zwycięstw zdecydowanie prowadzą w tabeli. Po meczu w Ciechanowie młodzi nafciarze wyjechali na krótkie zgrupowanie do Wągrowca. Zabraknie na nim  Wiktora Bronowskiego i Macieja Skibińskiego, którzy zostali powołani na obóz reprezentacji Polski juniorów młodszych. Po powrocie z Wągrowca płocczanie w Blaszak-Arenie podejmować będą KPR Legionowo.

Płocczanie od pierwszych minut narzucili przeciwnikom swój styl gry, nie pozostawiając złudzeń, kto jest lepszy. Doskonale spisywał się Wiktor Bronowski, który nie tylko wykorzystywał prawie wszystkie okazje do zdobycia bramki, ale i popisywał się efektownymi asystami. Po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili różnicą jedenastu bramek i losy meczu praktycznie były rozstrzygnięte.

W drugiej połowie płocczanie zdecydowali się na ustawienie w defensywie 6-0, czym kompletnie zdezorganizowali miejscowym grę w ataku pozycyjnym. Ciechanowianie często pod presją upływającego czasu musieli rzucać z drugiej linii, nie zawsze z przygotowanych pozycji, co szczególnie cieszyło Marcina Rucińskiego. Bramkarz nafciarzy bronił ze skutecznością sięgającą 70 procent. Katem gospodarzy okazał się pozyskany przez Wisłę z Ciechanowa Maciej Skibiński, który rzucał dziesięciokrotnie, zdobywając dziewięć bramek.

W końcówce meczu trzema efektownymi rzutami popisał się Michał Ignasiak, który najpierw dwukrotnie pokonał bramkarza wkrętkami, a później zdobył gola rzutem zza pleców. Czterdziestego gola dla nafciarzy zdobył Filip Orłowski, a pięćdziesiątego Krzysztof Karolak.

W niedzielę po meczu z Jurandem młodzi nafciarze wybrali się na zgrupowanie do Wągrowca. Z zespołem nie pojechali Wiktor Bronowski i Maciej Skibiński, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski juniorów młodszych. Mieli jednak spore szanse, aby spotkać się zresztą kolegów z zespołu, ponieważ obóz kadrowiczów również odbywa się w Wągrowcu. Trenerzy Wisły nie ukrywają, że mają ochotę rozegrać mecz kontrolny z reprezentacją. W Wągrowcu płocczanie rano odbywają rozruch, a później mają dwie sesje treningowe. Po powrocie z Wągrowca młodzi nafciarze dostaną dzień wolnego, a już w sobotę zagrają mecz siódmej kolejki mazowieckiej ligi juniorów. Tym razem rywalem płocczan w Blaszak Arenie będzie KPR Legionowo.

MKS Jurand Ciechanów – SKF Wisła I Płock 22:50 (11:22)
Wisła: Ruciński, Pietrzak – Ignasiak 6, Skibiński 9, Bronowski 5, Gawski 5, Moryń 7, Kajak 4, Gozan 1, Olejniczak Filip 2, Orłowski 4, Sowul 1, Wilamowski 2, Karolak 2.