piątek, 12 października 2012

Nadolski odsunięty od dwóch meczów. Z Pogonią o 16.00Pogoń Siedlce to rywal, z którym płocka Wisła spotka się w dwunastej kolejce rozgrywek grupy wschodniej drugiej ligi. Mecz z beniaminkiem rozpocznie się w sobotę 13 października o 16.00. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest drużyna prowadzona przez trenera Marcina Kaczmarka, która nie przegrała pięciu ostatnich spotkań. Pogoń tymczasem od początku sezonu zdołała zaledwie trzy razy wygrać i trzy razy zremisować. Z dwunastoma punktami, które zebrała do tej pory, siedlecka Pogoń plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli. 
Aż siedem z pierwszych jedenastu meczów tego sezonu siedlczanie rozgrywali na wyjeździe. Bilans meczów na obcych boiskach nie jest dla nich korzystny. Zanotowali jedną wygraną, jeden remis i pięć porażek. Płocczanie grali na własnym boisku pięciokrotnie. Wygrali trzy mecze, jeden zremisowali i jeden przegrali.
Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Kaczmarka po kiepskim początku sezonu 2012/2013 złapała właściwy rytm, co bardzo szybko przełożyło się na osiągane wyniki. Nafciarze nie przegrali pięciu meczów z rzędu i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Wisła ma zaledwie punkt straty do prowadzących Puszczy Niepołomice i Wisły Puławy.

Niestety, Wisła nie zagra z Pogonią w optymalnym zestawieniu. Poza pauzującymi z powodu kontuzji Januszem Dziedzicem i Szymonem Wiejskim, w spotkaniu z siedlczanami nie zagra również Łukasz Nadolski. Kapitan Wisły został w ostatnim meczu ukarany mocno kontrowersyjną czerwoną kartką. Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej uznał, że „Nadol” za swoje przewinienie będzie musiał odpokutowywać przez dwa spotkania. Oznacza to, że nie zagra w pojedynkach u siebie z Pogonią Siedlce i na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz