poniedziałek, 29 października 2012

Młodzi nafciarze znowu górą

W siódmej kolejce drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn rezerwowa drużyna piłkarzy ręcznych Orlen Wisły pokonała w Siedlcach ekipę tamtejszego UKS Prus 42:21. Dwa dni przed tym spotkaniem ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego (na zdjęciu z trenerem Larsem Walthrerem) uczestniczyła we wspólnych zajęciach z sześcioma zawodnikami pierwszego zespołu, którzy nie biorą udziału w zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych. Wygraną z Prusem Siedlce młodzi płocczanie udowodnili, że porażka w szóstej kolejce z lubelskimi akademikami była wyłącznie wypadkiem przy pracy.
Już w pierwszej połowie meczu rozgrywanego w Siedlcach płocka ekipa narzuciła gospodarzom swój styl gry. Płocczanie, którzy przed wyjazdem do Siedlec mieli okazję do kilku wspólnych treningów z Marinem Sego, Adamem Twardo, Michałem Zołoteńko, Bostjanem Kavasem, Nikolą Eklemoviciem i Christianem Spanne, wyszli na plac gry z wielką pewnością siebie. Nie oznacza to, oczywiście, że zlekceważyli swojego rywala. Byli jednak świadomi tego, że interesuje ich wyłącznie zwycięstwo.

Po pierwszych 30 minutach młodzi nafciarze prowadzili „zaledwie” jedenastoma bramkami, po zmianie stron niemal podwoili swoją przewagę.

Godny podkreślenia jest fakt, że każdy z zawodników Orlen Wisły II grających w polu zdobył w meczu z Prusem Siedlce co najmniej jedną bramkę. Najskuteczniejszym z płocczan okazał się, nie po raz pierwszy w tym sezonie, Michał Sikorski, który na listę strzelców wpisywał się aż jedenaście razy. Niewiele gorszy od niego był Mateusz Góralski, który zdobył siedem goli.

UKS Prus Siedlce - Orlen Wisła II 21:42(8:19)
Orlen Wisła II: Marciniak, Góral – Staniszewski 2, Lewandowski 1, Żochowski 4, Zaremba 1, M. Sikorski 11, J. Sikorski 2, Kociuba 1, Sandurski 3, Chrobociński 2, Olszewski 4, Góralski 7, Nastaj 1, Piechowski 1, Grzywiński 2.