czwartek, 11 października 2012

Beniaminek rozgromiony. Czuwaj – Orlen Wisła 25:42

Piłkarze ręczni Orlen Wisły zanotowali szóste zwycięstwo w szóstej kolejce sezonu 2012/2013 PGNiG Superligi. Drużyna prowadzona przez trenera Larsa Walthera tym razem zdemolowała w Przemyślu ekipę tamtejszego Czuwaju 42:25. Płocczanie dzięki wysokiej wygranej wrócili na fotel lidera, który chwilowo stracili w środę po wygranej Vive Targów Kielce w wyjazdowym meczu z Pogonią Gaz-System Szczecin. Po raz drugi w obecnych rozgrywkach nafciarze zdobyli ponad 40 bramek w jednym meczu. Poprzednio sztuka ta udała im się w meczu u siebie z Pogonią Gaz-System. Wówczas jednak płocczanie wygrali 45:32.

Tym razem trener Lars Walther zdecydował, że w wyjściowym składzie znaleźli się Marcin Wichary, Valentin Ghionea, Paweł Paczkowski, Petar Nenadić, Michał Kubisztal, Muhamed Toromanović oraz Ivan Nikcević.

Wprawdzie po dziesięciu minutach gry nafciarze prowadzili „zaledwie” 3:1.ale pięć minut później zrobiło się już 8:3 dla przyjezdnych i w tym momencie skończyły się już jakiekolwiek emocje. Nafciarze spokojnie powiększali swoją przewagę, która w 30 minucie meczu sięgnęła ośmiu bramek.

Chwilę po przerwie płocczanie prowadzili już dziesięcioma oczkami, ale wcale nie zamierzali spoczywać na laurach, urządzając sobie ostry trening strzelecki. Jeśli do tego doda się uważną, agresywną grę w obronie, która wymuszała na gospodarzach popełnianie wielu błędów technicznych, trudno się dziwić, że rozmiary wygranej były tak wysokie. Czterdziestego gola w tym spotkaniu zdobył Adam Wiśniewski, a później nafciarze jeszcze dwa razy wpisywali się na listę strzelców.

Bardzo dobre zawody rozegrał Paweł Paczkowski, który w pełni odpłacił za zaufanie, jakim obdarzył go trener Lars Walther i zdobył siedem bramek. Tylko jednego gola mniej zapisał na swoim koncie Adam Wiśniewski, chociaż mecz rozpoczynał na ławce rezerwowych. Na uwagę zasługuje pięć bramek Ferenca Ilyesa, który wreszcie miał okazję pokazania swoich umiejętności ofensywnych i potwierdził, że są one niemałe.

AZS Czuwaj Przemyśl - Orlen Wisła Płock 25:42(12:20)
Orlen Wisła: Wichary, Šego – Paczkowski 7, Wiśniewski 6, Ghionea 5, Nenadić 5, Ilyés 5, Syprzak 4, Nikčević 3, Spanne 2, Eklemović 2, Kavaš 2, Kubisztal 1, Twardo, Toromanović, Zołoteńko.