wtorek, 23 października 2012

Amator i Duninów uciekają Skrze, nowy lider A-klasy, Victoria Cekanowo podziękowała za gręW płockiej klasie okręgowej Skra Drobin tylko zremisowała w wyjazdowym meczu z Wisłą Sobowo, co skrzętnie wykorzystały Amator Maszewo i Wisła Duninów, powiększając swoją przewagę nad trzecim zespołem w tabeli. W A-klasie powody do zadowolenia mieli kibice z Wyszogrodu, bo tamtejsze Stegny ograły Wicher Cieszewo. Cieszyć się mogli również w Małej Wsi, bo tamtejsza Spójnia rozgromiła Kasztelana Białe Błoto. W B-klasie siódme w tym sezonie zwycięstwo zaliczyła Błyskawica Lucień. Z rozgrywek wycofała się Victoria Cekanowo. Oznacza to, że rozegrane przez nią mecze traktowane będą, jakby ich nigdy nie było.

Amator zapomniał już chyba o trzech meczach, w których zadowalać się musiał ledwie jednopunktową zdobyczą. Tym razem maszewianie pewnie ograli u siebie Huragan Bodzanów. Trzy  punkty do swojego dotychczasowego dorobku dopisała również Wisła Duninów, która podejmowała Pogoń ze Słupi. Co ciekawe, mecze liderów kończyły się takim samym rezultatem – po 4:1. Przewaga prowadzącej dwójki nad Skrą wzrosła do pięciu oczek, bo drobinianie tylko zremisowali ma wyjeździe z Wisłą Sobowo.

Dużo większą niespodzianką zakończył się jednak mecz w Czermnie. Doskonale (jak na beniaminka) do tej pory spisująca się Unia była zdecydowanym faworytem pojedynku ze Skrwą Łukomie. Tym bardziej, że grała u siebie. Tymczasem wygrali goście. I to aż 5:0.

Kormoran Łąck przekonał się, że można w meczu wyjazdowym strzelić aż sześć bramek, a jednak nie zdobyć nawet jednego punktu. W najbardziej dramatycznym pojedynku 12. kolejki płockiej okręgówki Zryw pokonał w Bielsku Kormorana 7:6.

W prowadzonej przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej A-klasie doszło do zmiany na fotelu lidera, na którym zasiadła Spójnia Mała Wieś, wykorzystując potknięcie Wichru Cieszewo w Wyszogrodzie. Spójnia tymczasem na własnym boisku zdemolowała Kasztelana Białe Błoto.

Z rozgrywek B-klasy wycofała się Victoria Cekanowo. Wyniki uzyskane wcześniej w meczach z tym zespołem B-klasy zostają anulowane. Liderem wciąż pozostaje Błyskawica Lucień, która zanotowała już siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Klasa okręgowa:
12. kolejka: Amator Maszewo - Huragan Bodzanów 4:1, Wisła Duninów - Pogoń Słupia 4:1, Świt Staroźreby - Stoczniowiec Płock 0:3, Unia Iłów - Polonia Radzanowo 3:1, ULKS Ciółkowo - Orzeł Goleszyn 1:2, Wisła Sobowo - Skra Drobin 2:2, Zryw Bielsk - Kormoran Łąck 7:6, Unia Czermno - Skrwa Łukomie 0:5. Tabela: 1. Amator 30, 2. Wisła D. 30, 3. Skra 25.

A-klasa
9. kolejka: Relax Miszewo - Orkan Lelice 3:2, Czarni Rempin - Zorza Szczawin 1:2, Spójnia Mała Wieś - Kasztelan Białe Błoto 8:2, Sparta Mochowo - Start Proboszczewice 1:3, Iskra Kozłowo - Lwówianka Lwówek 1:1, Stegny Wyszogród - Wicher Cieszewo 2:1.
Tabela: 1. Spójnia 22, 2. Wicher 21, 3. Start 19.

B-klasa 
10 kolejka: Bzura II Chodaków - Delta Miszewko 1:0, Błyskawica Lucień - FK Rybno 2:1, Pauzowały: Olimpia Gozdowo i Mazowia Słubice. Tabela: 1. Błyskawica 22, 2. Delta 10, 3. Mazowia 10.

3 komentarze:

  1. Dzięki za zwrócenie uwagi. Błędy poprawiliśmy, czasami pośpiech jest złym doradcą. Komentarz został usunięty ze względów estetycznych. Sorki i pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  2. W płockiej klasie okręgowej Skra Duninów raczej skra drobin :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Spoko, błędy się zdarzają :) ale ta konstrukcja: "...doszło na fotelu lidera zasiadła tymczasowo Spójnia Mała Wieś..." :) i dlaczego z góry przesądzacie, że Spójnia jest tymczasowym liderem :)

    OdpowiedzUsuń