wtorek, 18 września 2012

Pół tysiąca ludzi pobiegło w płockim półmaratoniePonad 500 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie pierwszej edycji zorganizowanego w Płocku Półmaratonu Dwóch Mostów. Do mety dotarło w sumie 467 osób. Wśród uczestników biegu byli między innymi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Bohaterami imprezy byli jednak nie politycy, ale jej zwycięzcy – Agnieszka Golak z Wyrzeki oraz Białorusin Wladimir Tonczyński. Wśród panów dwa miejsca na podium przypadły zawodnikom reprezentującym na co dzień Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Płocku – Przemysławowi Giżyńskiemu oraz Arturowi Kamińskiemu.

Trasa biegu, którego start wyznaczony został na Starym Rynku, biegła ulicą Mostową, Mostem im. Legionów Piłsudskiego, wałem przeciwpowodziowym do Mostu Solidarności, następnie Grabówką, Norbertańską, wiaduktem koło Ogrodu Zoologicznego. Na ulicy Mostowej rozpoczęła się druga runda biegu. Po przebiegnięciu 20 kilometrów biegacze ruszyli w stronę Starego Rynku, na którym usytuowana była meta.

Jako pierwszy do linii mety dotarł Białorusin Wladimir Tonczyński, który przebiegł cały dystans w czasie 1.13,49 godz. Przynajmniej do przyszłego roku czas ten traktowany będzie jako rekord trasy w kategorii mężczyzn. Zwyciężczynią, a zarazem rekordzistką w kategorii kobiet została Agnieszka Golak z miejscowości Wyrzeka, która miała czas 1.29,42 godz. Zwycięzcy odebrali okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Doświadczony biegacz z Białorusi miał bardzo poważnych konkurentów. Mocno naciskali go reprezentujący TKKF Płock Przemysław Giżyński z Płocka i Artur Kamiński z Proboszczewic, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.W kategorii kobiet również dwa miejsca na podium zajęły zawodniczki z tego samego klubu. Druga była Agata Matejczuk, a trzecia Katarzyna Żbikowska-Jusis. Obie startują w barwach KB Arturówek Łódź.

Dziesięć najszybszych osób w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymało premie finansowe, a medaliści dodatkowo nagrodzeni sprzętem sportowym. Specjalne nagrody trafiły do najlepszych płocczan. Wśród kobiet tę klasyfikację wygrała Karolina Giżyńska, wyprzedzając Zofię Chondzyńską i Annę Górę. Wszystkie zawodniczki reprezentują TKKF Płock. Wśród mężczyzn najlepszy był Przemysław Giżyński (TKKF), który pozostawił w pokonanym polu Łukasza Kalaszczyńskiego i Sebastiana Dymka z Płockiego Towarzystwa Triathlonu Delta. Wśród płocczan nagrodą za pierwsze miejsce był zegarek sportowy z nawigacją GPS. Drugie miejsce zostało uhonorowane treningowymi dresami, a trzecie profesjonalnymi butami biegowymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz