środa, 19 września 2012

Paweł Paczkowski w młodzieżówce


Trener Jarosław Cieślikowski powołał 18 zawodników na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski, które od 14 do 17 października odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród młodych graczy nominowanych do kadry znalazł się występujący w Orlen Wiśle Płock Paweł Paczkowski. W młodzieżówce znalazło się również miejsce dla Kacpra Adamskiego i Michała Obiały. Pierwszy z dwóch wychwanków płockiego klubu występuje obecnie w Siódemce Miedzi Legnica, a drugi w Nielbie Wągrowiec. Ekipa prowadzona przez trenera Jarosława Cieślikowskiego rozpoczyna przygotowania do eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane w Bośni i Hercegowinie 14-28 lipca 2013 roku. 

Największą niespodzianką jest brak wśród 18 zawodników powołanych na piotrkowskie zgrupowanie Pawła Niewrzawy. Zawodnik Vive Targów Kielce, wypożyczony do niemieckiego pierwszoligowca TuS N-Lubbecke tym razem znalazł się jedynie na liście graczy rezerwowych, chociaż w minionym sezonie był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej młodzieżówki.

Pewne miejsce w kadrze Jarosława Cieślikowskiego wciąż ma natomiast Paweł Paczkowski. Płocczanin debiutował niedawno w kadrze seniorów, ale jest na tyle młodym graczem, że wciąż może grać również w reprezentacji młodzieżowej. A trener bardzo liczy na jego doświadczenie z PGNiG Superligi, europejskich pucharów i reprezentacji seniorów.

Wśród wybrańców trenera Jarosława Cieślikowskiego znaleźli się jeszcze trzej zawodnicy związani do niedawna z Orlen Wisłą Płock. Kacper Adamski i Adrian Wojkowski (rezerwowy) grają obecnie w Siódemce Miedzi Legnica, a Michał Obiała w Nielbie Wągrowiec. Dla każdego z tych młodych graczy wypożyczenie do słabszych klubów to szansa na częstsze występy w meczach ligowych.

Skład kadry młodzieżowej: 
1. Paweł Genda (Siódemka Ozimek-SMS Gdańsk), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Paweł Gregor i Kacper Adamski (obaj Siódemka Miedź Legnica), Michał Obiała (Nielba Wągrowiec), Sergiusz Zagała (KS Viret Zawiercie), Patryk Walczak (Pogoń Handball Szczecin), Łukasz Kużdeba, Patryk Małecki (obaj Zagłębie Lubin), Michał Kapela (Chrobry Głogów), Hubert Kornecki (Stal Mielec), Rafał Biegaj i Wiktor Kubała (obaj KSSPR Końskie), Paweł Paczkowski (Orlen Wisła Płock), Adrian Kondratiuk, Krzysztof Mogielnicki  i Łukasz Rogulski (wszyscy Wybrzeże Gdańsk) oraz Frenki Brinovec (KU AZS UW Warszawa).


Zawodnicy rezerwowi: Mikołaj  Kupiec (Kar-Do Spójnia Gdynia-SMS Gdańsk), Damian Spychalski (Wójcik Meble-Techtrans Elbląg), Patryk Abram i Artur Chmieliński (obaj Wybrzeże Gdańsk), Adrian Wojkowski (Siódemka Miedź Legnica), Paweł  Niewrzawa  (TuS N-Lubbecke – Niemcy), Oliver Staszewski (HSG Varel – Niemcy) oraz Dennis Szczęsny (TV Bittenfeld – Niemcy).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz