poniedziałek, 17 września 2012

Hiszpański kalendarz szczypiornistów


Chociaż do rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn Hiszpania 2013 pozostaje jeszcze sporo czasu, organizatorzy podali już dokładny terminarz pierwszej fazy tej imprezy, z godzinami rozpoczęcia poszczególnych spotkań włącznie. Jeżeli wybrany niedawno selekcjonerem biało-czerwonych Niemiec Michael Bigler nie zdecyduje się na radykalne zmiany w składzie kady, szansę wyjazdu na hiszpańskie MŚ będą mieli występujący w Orlen Wiśle Płock Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak i Paweł Paczkowski. Niestety, z powodu odnowienia się kontuzji barku o wyjeździe na MŚ zapomnieć może Piotr Chrapkowski.
Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) po uzgodnieniu szczegółów z właścicielem praw telewizyjnych, firmą UFA Sports, ogłosiła szczegółowy terminarz imprezy, która odbędzie się 11-27 stycznia 2013 roku w Hiszpanii. Polacy w tej imprezie grać będą w grupie C, w której są również: Arabia Saudyjska, Białoruś, Korea Południowa, Serbia i Słowenia. Wszystkie mecze grupy C rozgrywane będą w Saragosie.

Program gier grupy C:
12 stycznia
15:45 Serbia – Korea Płd.
18:00 Słowenia – Arabia Saud.
20:15 Polska – Białoruś

14 stycznia
15:45 Korea Płd. - Słowenia
18:00 Białoruś - Serbia
20:15 Arabia Saud. - Polska

15 stycznia
15:45 Korea Płd. - Białoruś
18:00 Serbia Arabia Saud.
20:15 Słowenia - Polska

17 stycznia
15:45 Słowenia - Białoruś
18:00 Arabia Saud. - Korea Płd
20:15  Polska - Serbia

19 stycznia
15:45 Białoruś - Arabia Saud.
18:00 Polska - Korea Płd
20:15 Serbia - Słowenia

Cztery najlepsze zespoły awansują do 1/8 finału, rozgrywanej również w grupach. Kolejni rywale to cztery najlepsze ekipy z grupy D, w której zmierzą się Hiszpania, Algieria, Chorwacja, Australia, Węgry i Egipt.
W reprezentacji Polski prowadzonej tymczasowo przez trenerów Damiana Waszkiewicza i Daniela Wleklaka występowali grający na co dzień w Orlen Wiśle Płock Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Paweł Paczkowski, Kamil Syprzak, Piotr Chrapkowski i Zbigniew Kwiatkowski. Niestety, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Zbigniew Kwiatkowski przeszedł do Pogoni Gaz-System Szczecin, a Piotrowi Chrapkowskiemu odnowiła się kontuzja barku, co wyklucza go z uprawiania sportu na kilka miesięcy. Pozostali nafciarze mają jednak całkiem realne szanse, aby znaleźć się w gronie wybrańców Michaela Biglera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz