poniedziałek, 10 września 2012

Derby dla Młodej Wisły, wyjazdowy remis Kasztelana i porażka Błękitnych

Derby dla Młodej Wisły, wyjazdowy Kasztelana i porażka Błękitnych

Rezerwy Wisły spotkały się na własnym boisku z Mazurem Gostynin, wygrywając 3:1. Mecz oglądała spora grupa zaprzyjaźnionych ze sobą kibiców z Płocka i Gostynina. Najpoważniejszym problemem są kontuzje odniesione przez trzech graczy, którzy są w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Wisły. Ich urazy bardzo poważnie ograniczają pole manewru zarówno trenerowi Zbigniewowi Mierzyńskiemu, jak i Marcinowi Kaczmarkowi. Błękitni Gąbin i Kasztelan Sierpc rozgrywały swoje mecze na wyjazdach. Gąbinianie przegrali w Wyszkowie z tamtejszym Bugiem 0:2, a Kasztelan zremisował z Wkrą w Żurominie 1:1.
Czwartoligowy pojedynek Młodej Wisły z Mazurem śmiało można nazwać meczem przyjaźni. Kibice obu zespołów od dawna żyją w przyjaźni, więc nic dziwnego, że wspólnie dopingowali swoich ulubieńców, nie szczędząc sobie wzajemnych uprzejmości.

Na boisku o przyjaźni nie było jednak mowy. Gospodarze szukali metody na pokonanie zmasowanej obrony Mazura, ale gostynińscy obrońcy nie zamierzali oddawać pola rywalom. W końcu jednak – w 35. minucie Młoda Wisła przedarła się na pole karne gostynian, a ich akcja została zatrzymana nieprzepisowym zagraniem. Rzut karny pewnie wykorzystał Adrian Bieńkowski. Ten sam zawodnik cztery minuty przed przerwą zdobył również drugiego gola.

Przyjezdni mieli również swoje okazje, ale nie umieli ich wykorzystać. Między innymi dzięki dobrej postawie w bramce Jana Barańskiego. Tymczasem jego vis a vis Robert Ratajski w 52. minucie zatrzymał piłkę ręką poza linią pola karnego i wyleciał z boiska. Osłabiona ekipa z Gostynina broniła się dzielnie, ale w 80. minucie straciła trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Damian Mitura. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla miejscowych są wyłącznie kwestią czasu, Mazur tuż przed końcem ruszył do przodu i zdobył honorowego gola po rzucie karnym egzekwowanym przez Bartosza Komorowskiego.

Trenera Zbigniewa Mierzyńskiego mocno zmartwiły kontuzje Damiana Adamczyka, Szymona Wiejskiego i Mariusza Śniecia. Sprawa jest tym poważniejsza, że wszyscy są w szerokiej kadrze pierwszego zespołu, a trenerowi Marcinowi Kaczmarkowi również zwęziło się pole manewru po kontuzji Janusza Dziedzica.

Błękitni w pojedynku z Bugiem Wyszków mieli nadzieję na kontynuowanie serii zwycięstw na wyjazdach. Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Już w 11. minucie miejscowi bierną postawę gąbińskiej defensywy. Główką z trzech metrów na listę strzelców wpisał się Łukasz Kowalczyk

Po stracie gola Błękitni bardziej zdecydowanie ruszyli do ataku i dość szybko zaczęli zyskiwać przewagę. Nic z tego jednak nie wynikało, bo skuteczność tym razem nie była ich atutem. Tymczasem w 74. minucie Jarosław Wyszyński zdobył drugiego gola, podcinając tym samym skrzydła przyjezdnym. Błękitni do końca meczu nie stworzyli już praktycznie żadnej okazji do zdobycia gola. Nie pomogło nawet osłabienie miejscowych, którzy od 80. minuty grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Szymona Salwina

Kasztelan grał w Żurominie z tamtejszą Wkrą. Gospodarze objęli prowadzenie po 31. minutach gry. Kiedy zawodnicy Wkry myślami zbierali się już do szatni, „Piwosze” przeprowadzili atak, który został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jakub Witkowski.

Wyniki 6. kolejki:
Wisła II Płock - Mazur Gostynin 3:1 (2:0)
Bramki: Bieńkowski 2 (35. - karny i 41.) i Mitura (80.) dla Wisły II oraz Komorowski 90. - karny) dla Mazura
Wisła: Barański - Śnieć (75. Kotarski), Bieńkowski, Budnicki, Wawrzyński - Garczewski, Adamczyk (25. Synowicz), Pomorski, Sadowski (46. Chmielewski), Kasuła - Wiejski (42. Mitura).
Mazur: Ratajski - B. Dutkiewicz (65. Wiśniewski), Stańczak, Matusiak, P. Dutkiewicz (46. M. Górecki) - 14. P. Wilamowski (54. Kosiński), A. Górecki, Ziułkowski, Surmak - Jaśkiewicz (52Jankowski), Komorowski.

Bug Wyszków - Błękitni Gąbin 2:0 (1:0)
Bramki: Kowalczyk (11) i Wyszyński (74.)
Błękitni: Nowakowski - Skierkowski (80. Knapik), Tomaszewski, Kiełbasa, Nowak (78. Paczkowski) - Lisiecki, Winnicki, Dębicki, Truskolaski (78. Józwiak), Różycki - Wiśniewski

Wkra Żuromin - Kasztelan Sierpc 1:1 (1:1)
Bramki: Stopczyński (31.) dla Wkry oraz Witkowski (45. - karny)

Pozostałe wyniki: Huragan Wołomin - Narew Ostrołęka 1:2, Bzura Chodaków - MKS Przasnysz 2:6, KS Łomianki - Mławianka Mława 2:1, Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Nadnarwianka Pułtusk 3:2, Błękitni Raciąż - Czarni Węgrów 2:1. Tabela: 1. Huragan 15, 2. Ostrovia 13,  3. Mławianka 12, 4. Wisła II 12, 5. Mazur 12, 9. Błękitni 9.