poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Strefa Kibica zakończyła działalność

Fot. Urząd Miasta Płocka
W niedzielę 12 sierpnia zakończyły się w Londynie Igrzyska XXX Olimpiady. Tego samego dnia zamknęta została również Płocka Olimpijska Strefa Kibica, która działała na Placu Celebry w pobliżu Orlen Areny. Jedną z głównych atrakcji strefy było piaszczyste boisko, na którym gromadzili się młodzi miłośnicy sportu, grający w plażową wersję piłki ręcznej, piłki nożnej oraz siatkówki. Poza rozgrywanymi praktycznie codziennie meczami o nieformalnym charakterze odbyło się również kilka imprez przygotowywanych przez Urząd Miasta Płocka – turnieje plażowej siatkówki i piłki ręcznej oraz spotkania młodzieży uczestniczącej w programie „trener osiedlowy” z przedstawicielami dyscyplin sportu uprawianych w płockich klubach, będących w programie Igrzysk Olimpijskich.
Bardzo ciekawy był zorganizowany po raz pierwszy turniej organizacji pozarządowych o puchar prezydenta, w którym wystartowały cztery zespoły. W pierwszej z gier eliminacyjnych Stowarzyszenie Polska Liga Kick Boxingu wygrało ze Stowarzyszeniem Portalfm Pomagamy Dzieciom 2:0 (15:10, 15:10). W drugim pojedynku pierwszej fazy Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego uległo Stowarzyszeniu Academia Economica 0:2 (7:15. 7:15). W meczu o trzecie miejsce Stowarzyszenie Portalfm Pomagamy Dzieciom wygrało z Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego 2:0 (15:13, 15:8). Pierwsze miejsce wywalczyła Academia Economica, pokonując Stowarzyszenie Polska Liga Kick Boxingu 2:0 (15:10, 15:4).

Wręczająca nagrody zwycięskim zespołom Ewa Pietrzak, pełnomocnik prezydenta Płocka ds. organizacji pozarządowych, zapowiedziała, że jesienią zorganizowany zostanie turniej halowej siatkówki, w którym grono uczestników powinno być już zdecydowanie liczniejsze.

Ostatnimi sportowcami, który spotkali się z młodzieżą uczestniczącą w programie „trener osiedlowy” byli trathloniści z Płockiego Towarzystwa Triathlonu Delta. Przedstawiciele tej niezwykle widowiskowej, ale i bardzo wyczerpującej dyscypliny wytłumaczyli swoim młodym słuchaczom, na czym polega rywalizacja na trasie triathlonu i jaka jest geneza tej dyscypliny. Zdradzali również niektóre tajniki treningów.

Wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się sprzęt używany przez triathlonistów: pianki neoprenowe używane podczas pływania, kaski oraz rowery sosowe z ramą karbonową (czyli wykonaną z włókna węglowego).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz