poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Płocczanin zostanie mistrzem świata?

Jakub Borkowski  i Piotr Woźnicki
Na 29 września została zaplanowana walka o pas zawodowego mistrza świata w formule K-1 Rules, w której walczyć będzie Piotr Woźnicki. Zawodnik reprezentujący na co dzień barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego Gedeon Płock stoczy mistrzowski pojedynek w Niemczech. Wcześniej prawdopodobnie „Woźny” stoczy rewanżowy pojedynek z Rosjaninem Sergiejem Tsekunowem, z którym przegrał przez poddanie podczas gali „Draka 7” odbywającej się we Władywostoku.
Chociaż miłośnicy sztuk walki znają Piotra Woźnickiego przede wszystkim jako specjalistę tajskiego boksu, Muay Thai, kick-boxingu i K-1 Rules, niedawno zdecydował się podjąć zupełnie nowe dla siebie wyzwanie. Podczas gali Draka 7, która odbywała się we Władywostoku, stoczył z Rosjaninem Sergiejem Tsekunowem pojedynek w formule, która zbliżona była do MMA (walka w parterze mogła toczyć się jedynie przez 30 sekund). Walka w kategorii 76 kilogramów została zakontraktowana na trzy rundy po trzy minuty, jednak zakończyła się po niespełna dwóch minutach dźwignią założoną przez Rosjanina na łokieć Piotra Woźnickiego

Dałem się zaskoczyć i byłem sztywny jak głaz. Liczę jednak na rewanż, w którym na pewno nie zlekceważę swojego przeciwnika – powiedział płocki wojownik, oceniając swój debiut w nowej formule. – MMA różni się dość poważnie od formuł w jakich walczyłem do tej pory. Sądzę, że będę jeszcze próbował swoich sił w MMA, ale muszę bardziej wszechstronnie przygotować się do kolejnych walk.

Trener i zawodnik UKS Gedeon Płock szykuje się do rewanżu z Sergeiem Tsekunovem pod okiem Krzysztofa Sadeckiego (Valetudo Płock) i Jakuba Borkowskiego (Husaria Włocławek). – Cały czas trenuję i próbuję przekwalifikować się na MMA. Lubię walczyć i trenować. Bez względu na wszystko nigdy się nie poddaję – wyznał Piotr Woźnicki. – MMA to walka we wszystkich płaszczyznach, zupełnie inna dyscyplina.. Trzeba naprawdę dobrze się przygotować. Uważam jednak, że robię coraz większe postępy.

Oczywiście, obecnie priorytetem dla Woźnego jest jednak jego wrześniowy pojedynek, w który stanie przed szansą zdobycia pasa zawodowego mistrza świata w formule K-1 Rules.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz