sobota, 25 sierpnia 2012

Nafciarze ponownie zwycięzcy

Z piłką Petar Nenadić
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali Mieszkow Brześć 26:23 w drugim dniu turnieju Belgazprombank Cup. Wygrana z gospodarzami imprezy zapewniła ekipie prowadzonej przez trenera Larsa Walthera pierwsze miejsce w imprezie. Ostatnim rywalem płockiego zespołu w Brześciu będzie US Creteil, drużyna będąca średniakiem we francuskiej Ligue 1. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku będzie więc zespół z Płocka, który w ubiegły weekend pokonał w niemieckim Ehingen mistrza Francji Montpellier Agglomeration HB.
 Po wygranych Mieszkowa i Orlen Wisły w pierwszym dniu turnieju gospodarze określili pojedynek z ekipą prowadzoną przez trenera Larsa Walthera mianem przedwczesnego finału. Początek spotkania należał do nafciarzy, ale miejscowi nie zamierzali poddawać się bez walki i w końcu to oni wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się z niego zbyt długo, bo ekipa z Płocka zaczęła grać uważniej w defensywie, a przy tym doskonale wykorzystała fakt, że zmiany w składzie Mieszkowa doprowadziły do kilku nieporozumień w szeregach gospodarzy.

Po przerwie Mieszkow dość szybko doprowadził do remisu i od tego momentu zaczęła się niesamowicie twarda walka bramka za bramkę. Dziesięć minut przed końcem meczu nafciarzom udało się uzyskać trzybramkową przewagę (23:20). Wystarczyło jednak kilka minut, aby zawodnicy z Brześcia doprowadzili do remisu 23:23. Końcówka należała jednak do Orlen Wisły, która zdobyła jeszcze trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Doskonałe zawody rozegrał Marin Sego, który zdaniem organizatorów zagrał na tak wysokim poziomie, że żadne pochwały nie są w stanie oddać jego wkładu w zwycięstwo płockiego zespołu. Bardzo dobrze spisali się również dwaj „płoccy” Serbowie Ivan Nikcević i Petar Nenadić. Drugi sobotni mecz między Cuatro Rayas Valladolid a US Creteil zakończył się wygraną Hiszpanów 30:19. W niedzielę nafciarze zagrają z francuskim US Creteil, które przegrało swoje dwa pierwsze mecze w turnieju. Bez względu na wynik tego pojedynku Orlen Wisła zapewniła już sobie pierwsze  miejsce w imprezie.

HC Mieszkow Brześć - Orlen Wisła Płock 23:26 (13:15)
Orlen Wisła: Sego - Nenadić 7, Nikcević 4, Kavas 4, Spanne 3, Wiśniewski 3, Eklemović 2, Kubisztal 1, Paczkowski 1, Ghionea 1, Kwiatkowski, Zołoteńko, Twardo, Toromanović.