czwartek, 9 sierpnia 2012

Legendarny trener uhonorowanyW sobotnie popołudnie odsłonięte zostanie popiersie trenera Stanisława Sulińskiego. Jeden z najsłynniejszych płockich trenerów przez wiele lat wychował wielu płockich zawodników, medalistów Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. W uroczystości weźmie udział wdowa po zasłużonym szkoleniowcu pani Brygida Sulińska. Nie zabraknie również byłych i obecnych graczy płockiego klubu. Po zakończeniu uroczystości Orlen Wisła zmierzy się z najlepszą drużyną Europy THW Kiel. Będzie to już drugi pojedynek obu zespołów. Pierwszy rozegrany zostanie w piątek.

Sobotni mecz nafciarzy z niemiecką „maszynką do wygrywania” został zaplanowany na 17.00. Przed jego rozpoczęciem odbędzie się uroczyste odsłonięcie popiersia trenera Stanisława Sulińskiego, niezwykle zasłużonego dla rozwoju płockiego szczypiorniaka. Honorowym gościem tej niezwykłej uroczystości będzie pani Brygida Sulińska. Kwiaty w hołdzie wielkiemu trenerowi złożą między innymi jego wychowankowie.

A kiedy skończy się ceremonia, obecni gracze Orlen Wisły zagrają w Orlen Arenie z najlepszą drużyną Europy minionego sezonu THW Kiel. Początek spotkania został zaplanowany na 17.00. Będzie to drugi mecz obu ekip. Pierwszy będzie rozegrany w piątek o 18.00.

Dla przygotowujących się do sezonu 2012/2013 podopiecznych trenera Larsa Walthera nie będą to pierwsze mecze kontrolne. Wcześniej nafciarze zmierzyli się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i Azotami Puławy. Niestety, oba zamknięte były dla publiczności. Pojedynek z Piotrkowianinem zakończył się wygraną płocczan 46:26, a z Azotami Orlen Wisła wygrała 39:33. W obu meczach trener Lars Walther bardzo często zmieniał ustawienie na placu gry, dając szansę pokazania się wszystkim swoim podopiecznym. Na szczęście wszyscy zawodnicy są już w pełni zdolni do gry, a przeciążeniowe urazy, na które narzekało kilku nafciarzy po powrocie ze Spały, zostały już zapomniane.

Kibice, którzy zechcą zobaczyć płockich piłkarzy ręcznych w bardziej nietypowych okolicznościach, będą mieli okazję do tego w niedzielę. O 11.30 ekipa prowadzona przez trenera Larsa Walthera wybierze się do Ogrodu Zoologicznego. Poza zwiedzaniem Ogrodu zamierzają skorzystać ze Zjazdu Tyrolskiego. Kibice, którzy w niedzielę wybiorą się do płockiego ZOO, będą mieli okazję do sfotografowania się ze swoimi ulubieńcami z Orlen Wisły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz