czwartek, 9 sierpnia 2012

Ze Zniczem i Concordią bez kibiców. Trzej piłkarze opuszczają Płock

Wszyscy fani piłki nożnej, którzy ostrzyli sobie apetyty na obejrzenie w Płocku w akcji ekstraklasowego Zagłębia Lubin mogą spać spokojnie. Mecz 1/16 Pucharu Polski odbędzie się przy udziale publiczności. Niestety kara za wydarzenia na trybunach podczas wiosennej potyczki Wisły z Zawiszą Bydgoszcz została utrzymana i na płocki klub została nałożona grzywna w wysokości 10 tysięcy złotych. Również pierwsze dwa mecze Wisły u siebie w drugiej lidze zostaną rozegrane bez publiczności - orzekła Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN, do której zwrócił się płocki klub, odwołując się od pierwotnej decyzji Wydziału Dyscypliny Związku. Klub poinformował także o odejściu trzech kolejnych piłkarzy z Płocka - Damiana Jaronia, Jakuba Kustry i Daniela Drężewskiego.   


Przypomnijmy. Na początku maja w przerwie meczu Wisły Płock z Zawiszą Bydgoszcz, na stadionie im. Kazimierza Górskiego doszło do przepychanek policji z kibicami. Stróże prawa użyli gazu łzawiącego. W odpowiedzi kibice odpalili race, którymi jednak nigdzie nie rzucano. Po kilkunastu minutach sytuacja uspokoiła się i mecz został dokończony, bez konieczności przerywania gry.

W posiedzeniu NKO PZPN, które w środę rozpatrywało odwołanie Wisły, uczestniczył prezes klubu  Jacek Kruszewski przedstawiając bogatą dokumentację fotograficzną wydarzeń i udzielając obszernych wyjaśnień. Zdaniem klubu, sytuacja, jaka miała miejsce, nie zasługiwała na tak drastyczną karę, jak w decyzji Wydziału Dyscypliny. NKO PZPN podtrzymała jednak pierwotną decyzję i klub musi zapłacić grzywnę 10 tys. złotych, a także, jak wyjaśniono na prośbę klubu, dwa pierwsze mecze drugiej ligi w Płocku, tj. ze Zniczem Pruszków i Concordią Elbląg odbędą się bez udziału publiczności. 

Tymczasem kolejni gracze, którzy nie znaleźli uznania u nowego trenera Wisły Marcina Kaczmarka, ostatecznie znaleźli sobie kluby. Damian Jaroń i Jakub Kustra zostali wypożyczeni na rok - Jaroń do Dolcanu Ząbki, Kustra do MKS Kutno. Damian Drężewski natomiast definitywnie żegna się z Płockiem z powodu nie przedłużenia kontraktu. Najprawdopodobniej w nowym sezonie będzie bronił barw Calisii Kalisz - można przeczytać na oficjalnej stronie klubowej Wisły.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz