wtorek, 14 sierpnia 2012

Derbów odsłona pierwsza. Niestety, bez kibicówW środę 15 sierpnia o 17.00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ulicy Łukasiewicza 34 rozpocznie się mecz Wisły ze Zniczem Pruszków. Będą to pierwsze, chociaż nie ostatnie derby Mazowsza rozgrywane w Płocku w sezonie 2012/2013. Niestety, mecz odbędzie się bez udziału widzów. To efekt zajść, do których doszło, kiedy płocczanie – występujący wówczas jeszcze w pierwszej lidze – spotkali się z Zawiszą Bydgoszcz. 

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej uznał, że podczas meczu Wisła – Zawisza Bydgoszcz doszło do naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa na stadionach i ukarał płocki klub dziesięcioma tysiącami złotych grzywny oraz nakazem rozegrania dwóch meczów ligowych bez udziału publiczności.

Poprzedni zarząd, z prezesem Krzysztofem Dmoszyńskim, odwołał się od tej decyzji. Niestety, obradująca niedawno Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN podtrzymała w mocy decyzję pierwszej instancji. Oznacza to, że kibice nie zobaczą rozgrywanych w Płocku meczów ze Zniczem Pruszków oraz z Concordią Elbląg.

Mecz z pruszkowianami będzie pierwszym drugoligowym występem Wisły na własnym stadionie w sezonie 2012/2013. Będzie jednocześnie okazją do udowodnienia, że okres przygotowawczy, chociaż bardzo krótki, został przepracowany właściwie, a wyjazdowa porażka z Unią w Tarnowie była tylko „wypadkiem przy pracy”. Dowodem na to był przegrany 2:4 mecz Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. – Na tle zespołu, który w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 przegrał niewiele meczów, a w obecnych rozgrywkach jest przez fachowców wymieniany jako jeden z kandydatów do medali, wypadliśmy zupełnie przyzwoicie – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Wisły Marcin Kaczmarek. – Podjęliśmy walkę, tracąc przy tym mnóstwo sił. Nasze umiejętności nie pozwoliły nam odnieść zwycięstwa, ale mimo wszystko chciałbym z tego meczu wyciągnąć jak najwięcej optymistycznych wniosków, które przekażę moim podopiecznym.

Znicz Pruszków to jedna pięciu drużyn w grupie wschodniej drugiej ligi, które swoją siedzibę mają w województwie mazowieckim. Pozostałe to: Radomiak Radom, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Pogoń Siedlce i – oczywiście – Wisła Płock. Oznacza to, że w sezonie 2012/2013 na stadionie w Płocku dojdzie aż do czterech pojedynków określanych mianem derbów Mazowsza. W 12. kolejce, zaplanowanej na 13-14 października, płocczanie zagrają u siebie z Pogonią Siedlce, w 20. kolejce (23-24 marca 2013) spotka się z Radomiakiem, a w 30. kolejce (18-19 maja 2013) podejmie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz