czwartek, 26 lipca 2012

Z Łysicą Bodzentyn w Pucharze Polski

Piłkarze nożni Wisły Płock poznali rywala w pierwszej rundzie rozgrywek Pucharu Polski. Będą nim występujące w świętokrzyskiej B klasie rezerwy trzecioligowej Łysicy Bodzentyn z powiatu kieleckiego. Ale uwaga! Po pierwsze, w składzie Łysicy niekoniecznie muszą występować piłkarze z B klasy, a po drugie Bodzentynianie w rundzie przedwstępnej sprawili niezwykła niespodziankę pokonując aż 5:1 Pogoń Siedlce, dziewiąty zespół grupy wschodniej II ligi w poprzednim sezonie. Tymczasem pierwszy zespół Wisły Płock stawił się dziś na sesji zdjęciowej, która odbyła się na płycie głównej stadionu im. Kazimierza Górskiego.


Do zdjęć poza kadrą szkoleniową pozowali: Arkadiusz Mysona, Janusz Dziedzic, Damian Skumórski, Łukasz Nadolski, Bartłomiej Sielewski, Paweł Magdoń, Łukasz Sekulski, Mosart Alves De Camargo, Marko Radić, Michał Kołodziejski, Patryk Kamiński, Daniel Mitura, Jacek Góralski, Seweryn Kiełpin, Jan Barański, Łukasz Synowicz, Adrian Bieńkowski, Rafał Zembrowski, Tomasz Grudzień, Damian Adamczyk i Fabian Hiszpański. Można przypuszczać, że będzie to podstawowa kadra Wisły Płock, choć zarząd klubu nie ukrywa, że prowadzi jeszcze daleko zaawansowane rozmowy z jeszcze jednym bramkarzem i napastnikiem.

- Napastnik, z którym rozmawiamy jest bardzo dobrze znany w Płocku, byłby to kolejny powrót wychowanka płockiego klubu, a zarazem hit transferowy sezonu - uchylił rąbka tajemnicy "Sportowcowi Płockiemu" prezes Wisły Jacek Kruszewski. - Zawodnik musi jednak przejść badania lekarskie, a także musimy bardzo uważnie sformułować pewne klauzule w kontrakcie - dodaje prezes nie podając nazwiska napastnika.

Tymczasem w siedzibie PZPN rozlosowano dziś pary I rundy i 1/16 Pucharu Polski. Wisła Płock jako były pierwszoligowiec rozpoczyna swój udział w tych rozgrywkach od I rundy i trafiła na zespół, który jako jedyny w tej fazie Pucharu reprezentuje B klasę. Bodzentynianie na tak wysoki szczebel rozgrywek dostali się najpierw pokonując w finale okręgowym po rzutach karnych KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, by w tegorocznych rozgrywkach  w rundzie przedwstępnej skorzystać ze szczęśliwego losowania, które za przeciwników dało im Stal Stalową Wolę, która wycofała się z rozgrywek. W rundzie wstępnej Łysica pokonała aż 5:1 Pogoń Siedlce, a hattrickiem w tym meczu popisał się Mirosław Kalista, nowy nabytek klubu z Bodzentyna. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że w rozgrywkach okręgowych bodzentynianie pokonali 4:2 Alit Ożarów, który w poprzednim sezonie w Pucharze Polski przegrał z Wisłą Płock aż 1:7.  

Mecz pomiędzy Łysicą II Bodzentyn a Wisłą Płock zostanie rozegrany już w środę 1 sierpnia w Bodzentynie o godz. 17. Na zwycięzcę potyczki w 1/16 Pucharu Polski czeka ekstraklasowe Zagłębie Lubin. Rozgrywki tej rundy zaplanowano na 11 sierpnia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz