czwartek, 26 lipca 2012

Etiopczycy wystartują w Płocku?Niezwykle interesująco zapowiada się planowana w Płocku na 16 września pierwsza edycja Półmaratonu Dwóch Mostów. Wśród chętnych do startu w tej imprezie są zawodnicy z Warszawy Poznania, Torunia, Łodzi i Płocka. Największym wydarzeniem imprezy może być jednak pojawienie się etiopskich biegaczy, których menadżerem jest Sisaya Mamo. Jego stajnia zajmuje się biegami długimi – od pięciu kilometrów poczynając, na maratonie kończąc. Jeżeli rozmowy między agentem z Etiopii a przedstawicielami Urzędu Miasta Płocka zakończą się pomyślnie, można się spodziewać, że nad Wisłą ścigać się będzie dziewięciu Etiopczyków.
Pierwszy Półmaraton Dwóch Mostów wystartuje w niedzielę 16 września o 10.00. Biegacze z Polski i z zagranicy będą mogli  spróbować swoich sił na trasie wiodącej przez Grabówkę, ulice Norbertańską i Mostówkę oraz wały przeciwpowodziowe na Radziwiu. Start i meta usytuowane zostaną na Starym Rynku.

Zapisy do biegu przyjmowane są na stronie www.runningconsulting.pl. Wszyscy chętni, którzy zapiszą się do 7 września, zapłacą jedynie 30 złotych startowego. Między 8 a 14 września opłata ta wynosić będzie 80 zł, a dla tych, którzy zechcą zapisać się w dniu startu – 100 złotych. Dla każdego, kto ukończy zawody, organizatorzy przygotowali medal i koszulkę okolicznościową. Zawodniczki i zawodnicy z pierwszej dziesiątki mogą liczyć na nagrody finansowe. Nagrody rzeczowe trafią do trójki najlepszych w każdej kategorii wiekowej oraz do najlepszej płocczanki i najlepszego płocczanina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz