poniedziałek, 9 lipca 2012

Trójka z Turem na dobry początek

FOT. Wisła Płock
Pod nieobecność Kamila Bilińskiego, który nie zainteresowany grą w drugiej lidze opuścił zgrupowanie Wisły Płock w Gostyninie, płocczanie bez większych problemu w pierwszym meczu kontrolnym pokonali Tur Turek 3:0. Do zespołu już na pewno dołącza nowy bramkarz, 25-letni Seweryn Kiełpin, wychowanek Górnika Zabrze. Rozstrzygają się losy Krzysztofa Kamińskiego, którym bardzo mocno zainteresowany jest Ruch Chorzów, a Wisła po spadku do II ligi nie jest w stanie zatrzymać utalentowanego bramkarza, jeśli zapłacona zostanie kwota odstępnego zawarta w kontrakcie. 


Mecz z Turem, który w sezonie 2012/2013 zagra w zachodniej grupie II ligi, kończył kilkudniowe zgrupowanie nafciarzy na obiektach MOSiR Gostynin. Płocczanie pokazali się z dobrej strony, a do bramki gości trafili Michał Twardowski (rozmowy w sprawie przejścia do Wisły w toku), Bartłomiej Sielewski i Alves Mosart, gracze, którzy już mają podpisane kontrakty na ten sezon. 

W płockim zespole wystąpili również: testowani Kiełpin, obrońca Arkadiusz Mysona (wychowanek Pogoni Szczecin, ostatnio grający w niemieckim zespole z Gryfii w lidze regionalnej, a jeszcze jesienią w Niecieczy), oraz znani w Płocku Paweł Bojaruniec i Tomasz Grudzień, z którymi prowadzone są zaawansowane rozmowy w sprawie pozostania w Wiśle. W meczu nie wystąpił Łukasz Tumicz, szukający klubu napastnik Ruchu Radzionków, który trenował z nafciarzami, ale zgrupowanie opuścił w obliczu zbyt dużych rozbieżności w sprawie wysokości kontraktu, pomiędzy nim a zarządem klubu. 

Kolejne sparingi płocczanie rozegrają jeszcze w tym tygodniu. W środę z Pelikanem Łowicz i w sobotę z Łódzkim KS.


Wisła Płock - Tur Turek 3:0 (1:0)
Bramki: 35. Twardowski, 55. Sielewski o 67. Mosart.
Wisła: Kiełpin (46. Kwiatkowski) - Bojaruniec (65. Nadolski), Zembrowski (46. Bieńkowski), Nadolski (46. Kursa), Mysona (65. Zembrowski) - Grudzień (46. Hiszpański), Góralski (46. Adamczyk), Sielewski, Sekulski (46. P. Kamiński), Mitura (46. Mosart) - Twardowski (46. Kołodziejski).
Tur: Kępka - Łucki, Wojciechowski, Książek, Bogusz, Dolewka, Kotwica, Lebowski, Biel, Taroń, Gląba.
Grali także: Jakus, Adamiec, Wenger, Chłodnicki, Chojecki, Antosik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz