piątek, 6 lipca 2012

Nadwiślanki przynależą do czołówki


Obiecująco zaprezentowały się młode tenisistki stołowe Nadwiślanina Płock, podopieczne trenera Grzegorza Lipczyńskiego, w rozegranych w Krakowie finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym - mistrzostwach Polski kadetek. Najlepszy wynik uzyskały w najbardziej prestiżowym turnieju gry pojedynczej. Startujące odpowiednio z numerami 28. i 30. Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka (na zdjęciu po prawej stronie stołu) zajęły miejsca w przedziale 13-16., potwierdzając w ten sposób swą przynależność do ścisłej krajowej czołówki. W przyszłym sezonie będą miały szansę poprawić ten najlepszy jak dotąd indywidualny wynik Nadwiślanina na OOM. Obie są bowiem młodsze o rok od najstarszych zawodniczek w kategorii kadet (junior młodszy).


Aby wystąpić w OOM Katarzyna i Anna musiały przejść sito eliminacji, w ostatniej fazie zajmując dwa z ośmiu miejsc przeznaczonych dla zawodniczek z całej Polski wyłonionych w strefowych półfinałach do mistrzostw. W drużynie z trzecią kadetką Nadwiślanina, Anną Nowakowską, awansowały także do turnieju teamów.

Klasyfikowane przed Olimpiadą na miejscach 38. - Bagrowska i 47.  - Wereszczaka, ogólnopolskiego rankingu kadetek, nie miały najlepszego punktu wyjściowego do losowania. Już w pierwszej rundzie musiały stawić czoła zawodniczkom z pierwszej czwórki ogólnopolskiego rankingu. Katarzyna Bagrowska trafiła na numer 3. - Klaudię Nawrocką z UZTS Barcin, a Anna Wereszczaka musiała zmierzyć się z Pauliną Knyszewską z KS AZS UE Wrocław - nr 4. Mimo dzielnej postawy, walki o każdy punkt, do niespodzianek, które mogłyby być niemal sensacjami, nie doszło. Ich rywalki, reprezentantki kraju, okazały się natomiast później multimedalistkami mistrzostw. Knyszewska zdobyła dwa złote medale (w drużynie i mikście) oraz dwa brązowe (debel i singiel), zaś Nawrocka dwa brązowe (debel i mikst).

Jednak w turnieju pocieszenia o miejsca 9-12 płocczanki pokazały już swój potencjał. Katarzyna pokonała starsze od siebie Beatę Kogut z Pogoni Siedlce (nr 15) i Dominikę Wołowiec (nr 14, ASZ PWSZ Nysa). W grze o miejsce 9-12 po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku płocczanka uległa jednak Dagmarze Baranowskiej z Lewarta Lubartów (nr 21 w turnieju), z która dwa lata temu wygrała w finale mistrzostw Polski LZS w kategorii młodziczek.

Tymczasem Anna Wereszczaka pokonała kolejno po 3:1 w setach Dianę Wrzosek (MUKS Dwójka Rawa Maz. - nr 17. turnieju) i dobrą znajomą z rywalizacji w województwie - Monikę Klimczak z UKS Return Piaseczno (nr 18.). W meczu o przedział 9-12. płocczanka nie dała już jednak rady turniejowej dziewiątce - Karolinie Lalak z KTS Sygnał Lublin, beniaminka I ligi w nowym sezonie. W grze tej płocczanka rozegrała jednego z najdłuższych setów krakowskiego turnieju, pokonując w nim rywalkę 17:15.

Dzięki tym wynikom płocczanki znacznie poprawiły swoje miejsca w rankingu kadetek na koniec sezonu. Katarzyna Bagrowska po mistrzostwach Polski jest 26. kadetką w Polsce, a Anna Wereszczaka 30. Rok temu 18. w Polsce w tej kategorii wiekowej na koniec sezonu była Aleksandra Lau z Nadwiślanina, dziś już juniorka.

Co ciekawe, płocczanki w rozegranym w Krakowie turnieju mistrzowskim singla znalazły się w gronie pięciu najlepszych zawodniczek z rocznika 1998, co daje bardzo dobry prognostyk przed następnym sezonem. Po odjęciu zaś z rankingu ogólnopolskiego zawodniczek, które przechodzą w przyszłym sezonie do kategorii juniorek, płocczanki będą w pierwszej dziesiątce rankingu, co da im wyśmienitą pozycję startową w sezonie 2012/2013, m.in. prawo gry w pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym kadetek bez konieczności udziału w eliminacjach wojewódzkich i strefowych. 

W turnieju gier podwójnych płocczanki z samego założenia były na straconej pozycji, tutaj, jak i w mikście nie rozgrywano turnieju pocieszenia. Przegrywający odpadał. W pierwszej rundzie musiały zmierzyć się z rozstawioną z numerem 2 parą Knyszewska/Zuzanna Woźniak (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński), jak się okazało, późniejszymi brązowymi medalistkami konkurencji. Płocczanki zdołały jednak napędzić swoim faworyzowanym rywalkom nieco strachu. W pierwszym secie prowadziły już 6:2, by oddać partię do ośmiu. W trzeciej odsłonie zagrały bardzo uważnie na początku seta obejmując sensacyjnie prowadzenie 6:0! Potem przyszła jednak dekoncentracja i nawet prowadząc jeszcze 9:5 nadwiślanki nie potrafiły urwać rywalkom choć jednego seta.

Podobnie w turnieju gry mieszanej. Płocczanki z partnerami z innych klubów nie wygrały seta. Więcej szans miała Katarzyna Bagrowska, której partnerował Kamil Trubiłowicz z ZKS Drzonków, numer 14. wśród kadetów, późniejszy srebrny medalista w grze podwójnej chłopców. Dla Ani Wereszczaka, która zagrała z Szymonem Wieromiejczykiem z Gorzovii (nr 32. wśród kadetów) gra mieszana stała się niepowtarzalną okazją do spróbowania sil z dwoma "jedynkami" krakowskiego turnieju, należącymi również do ścisłej europejskiej czołówki kadetów (pierwsza dziesiątka) - Natalią Bajor z KU AZS UE Wrocław i Patrykiem Zatówką z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Choć to zapewne o niczym nie świadczy, turniejowe jedynki straciły w pierwszym meczu najwięcej punktów aż do finału turnieju mikstów, który... przegrały.

W turnieju drużynowym w pierwszym meczu z Silesią Miechowice Bytom, po sensacyjnym zwycięstwie Ani Wereszczaka 3:1 nad turniejową "szóstką" Dominiką Banaś i po planowej wygranej Kasi Bagrowskiej, nadwiślanki przed grą deblową objęły niespodziewanie prowadzenie w meczu 2:0. Potem jednak zamiast kontynuować zwycięską passę pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydła. Najpierw w niesamowicie dramatycznej grze podwójnej przegrały 2:3 mimo prowadzenia 9-7 w piątym secie. Potem Banaś wygrała z Bagrowską 3:2 i Agata Ciesielska pokonała Anię Wereszczaka 3:0, w ostatnim secie na przewagi. W całym meczu płocczanki miały aż siedem piłek meczowych, którymi mogły rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść, zamiast tego odebrały srogą nauczkę i lekcję "gry do końca".

W drugim meczu z numerem jeden w grupie - Warmią Lidzbark Warmiński, płocczanki w grze deblowej zapomniały, że mają do czynienia z parą z doświadczeniem pierwszoligowym - Zuzanną Woźniak i Adą Górską. Gdy zabrały się do solidnej roboty było już za późno i po przegranej 0:3 w grze podwójnej i dwóch porażkach z późniejszą srebrną medalistką singla - Woźniak, Ani 1:3 i Kasi 0:3, płocczanki ostatecznie pożegnały się z nadziejami na wyjście z grupy eliminacyjnej i walki o medale. 

W trzeciej potyczce - z IKTS Noteć Inowrocław, nadwiślanki wreszcie zwyciężyły w grze podwójnej i znów blisko było wygrania całego meczu. Kasia Bagrowska nie dała jednak rady w drugiej serii gier Natalii Ciemnej, a Ania Nowakowska, która wreszcie w tym meczu doczekała się swojego debiutu na mistrzostwach, musiała uznać wyższość obu zawodniczek z Inowrocławia, w tym grającej obronną okładziną Joanny Dudy. 

Po trzech porażkach - dwóch minimalnym stosunkiem gier 2:3 i jednej 1:3 z późniejszymi brązowymi medalistkami imprezy z Lidzbarka, płocczanki pożegnały się z turniejem. Sklasyfikowano je na miejscu 13-16. - dwa przedziały miejsc niżej niż w roku ubiegłym zakończyły turniej obecne juniorki Nadwiślanina Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska.

Nadwiślanin zajął w końcowej klasyfikacji mistrzostw wysokie 17. miejsce w stawce 46 startujących w OOM w tenisie stołowym klubów.    


XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012
Wyniki Turniej drużynowy
Kadetki - Grupa B
Silesia Miechowice Bytom - MLUKS Nadwiślanin Płock 3:2
Dominika Banaś - Anna Wereszczaka 1:3 (-9, 5, -3, -7); Agata Ciesielska - Katarzyna Bagrowska 1:3 (5, -5, -6, -9); Banaś/Ciesielska - Wereszczaka/Bagrowska 3:2 (9, -8, 5, -8, 13); Banaś - Bagrowska 3:2 (5, 8, -11, -9, 5); Ciesielska - Wereszczaka 3:0 (9, 5, 10).
MLUKS Nadwiślanin Płock - LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 1:3
Katarzyna Bagrowska - Ada Górska 3:0 (11, 9, 4); Anna Wereszczaka - Zuzanna Woźniak 1:3 (-4, -7, 8, -6); Bagrowska/Wereszczaka - Górska/Woźniak 3:0 (-3, -9, -9); Bagrowska - Woźniak 0:3 (-6, -9, -5).
MLUKS Nadwiślanin Płock - IKTS Noteć Inowrocław 2:3
Katarzyna Bagrowska - Joanna Duda 3:2 (2, 4, -10, -11, 9); Anna Nowakowska - Natalia Ciemna 0:3 (-5, -7, -7); Anna Wereszczaka/Bagrowska - Duda/Ciemna 3:2 (-6, 8, 8, -8, 5); Bagrowska - Ciemna 2:3 (9, -7, 10, -8, -11); Nowakowska - Duda 0:3 (-7, -9, -9).
Pozostałe wyniki w grupie: Warmia - Noteć 3:1; Silesia - Noteć 3:2; Warmia - Silesia 3:0. Kolejność końcowa grupy B: 1. Warmia (awans); 2. Silesia, 3. Noteć, 4. Nadwiślanin. Kolejność końcowa mistrzostw: 1. KU AZS UE Wrocław, 2. KTS Sygnał Lublin, 3. Warmia, 4. UZTS Barcin, ..., 13-16. Nadwiślanin.
Turniej gry pojedynczej - 1/16: Paulina Knyszewska (KU AZS UE Wrocław) - Anna Wereszczaka (MLUKS Nadwiślanin Płock) 4:0 (8, 5, 5, 2); Klaudia Nawrocka (UZTS Barcin) - Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) 4:0 (9, 5, 8, 4). Turniej pocieszenia o miejsca 9-12 - I runda: Diana Wrzosek (MUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) - Wereszczaka 1:3 (7, -8, -7, -8); Beata Kogut (MKS Pogoń Siedlce) - Bagrowska 0:3 (-8, -4, -2). II runda: Wereszczaka - Monika Klimczak (UKS Return Piaseczno) 3:1 (-8, 9, 9, 8); Dominika Wołowiec (AZS PWSZ Nysa) - Bagrowska 1:3 (9, -6, -10, -6). III runda: Karolina Lalak (KTS Sygnał Lublin) - Wereszczaka 3:1 (8, -15, 6, 5); Dagmara Baranowska (MKS Lewart Lubartów) - Bagrowska 3:2 (10, -10, 7, -11, 8). Kolejność końcowa: 1. Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław); 2. Zuzanna Woźniak (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński); 3-4. Knyszewska, Ewelina Matwiszyn (MKSTS Polkowice); 13-16. Bagrowska, Wereszczaka, ...
Turniej gry mieszanej - 1/16: Patryk Zatówka (KS Bogoria Grodzisk Maz.)/Bajor - Szymon Wieromiejczyk (GKS Gorzovia Gorzów)/Wereszczaka 3:0 (9, 8, 5); Sławomir Dosz (LKS Pogoń Lębork)/Klaudia Świerczyńska (LUKS Straszyn) - Kamil Trubiłowicz (ZKS Drzonków)/Bagrowska 3:0 (4, 10, 9). Kolejność końcowa: 1. Szymon Burek (MLKS Śnieżnik Stronie Śl.)/Knyszewska; 2. Zatówka/Bajor; 3-4. Tomasz Kotowski (LUKS ABC Żak Pisanica)/Nawrocka, Oskar Sroczyński (ZKS Drzonków)/Daria Kędzior (MRKS Gdańsk);...; 17-32. Wieromiejczyk/Wereszczaka; Trubiłowicz/Bagrowska. 
Gra podwójna kadetek - 1/8: Knyszewska/Woźniak - Bagrowska/Wereszczaka 3:0 (8, 6, 9). Kolejność końcowa: 1. Bajor/Marta Chrabąszcz (KU AZS UE Wrocław); 2. Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów)/Lalak; 3-4. Nawrocka/Kinga Falarz (WKS Prosna Wieruszów); Knyszewska/Woźniak;...; 9-16. Bagrowska/Wereszczaka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz