piątek, 13 lipca 2012

Korty dla niepełnosprawnych

Od poniedziałku przez następne dwa tygodnie korty tenisowe w kompleksie Wisły Płock przy ulicy Łukasiewicza będą bezpłatnie otwarte dla dzieci, młodzieży i dorosłych w niepełnosprawnością ruchową. Codziennie od 11 do 15.30 będą prowadzone zajęcia z podstawowej rehabilitacji ruchowej oraz z gry w tenisa ziemnego na wózkach. Uczestnicy "Tenisowe lato - obóz dla niepełnosprawnych", bo tak nazywa się akcja prowadzona na kortach będą mogli liczyć na bezpłatną wodę mineralną, obiad i opiekę instruktora. Wszystko dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa w Płocku wspartej i finansowanej przez "Fundusz Grantowy dla Płocka".


- Projekt zakłada organizację stacjonarnego obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych ruchowo zainteresowanych nauką gry w tenisa. Wszystkie zajęcia odbędą się na kortach tenisowych na stadionie przy ul. Łukasiewicza. Poprowadzą je  instruktorzy związani ze Stowarzyszeniem oraz instruktorzy aktywnej rehabilitacji – mówi Wiesław Chrobot, prezes SIKT.

W ramach zajęć zaplanowano dwa treningi dziennie oraz obiad. Dodatkowo, w sierpniu, w grupach uwzględniających podział wiekowy i poziom zaawansowania, odbywać się będą zajęcia tenisowe dla tych, którzy po obozie wykażą chęć dalszej nauki gry w tenisa. Terminarz zajęć zostanie ustalony po określeniu liczby chętnych do dalszej nauki

Inaugurację projektu odbędzie się w poniedziałek 16 lipca o godz. 11.00. Dwutygodniowy obóz zakończy grill integracyjny dla uczestników i wolontariuszy. Wszelkie informacje na temat uczestnictwa można uzyskać kontaktując się z osobami prowadzącymi projekt: Moniką Nowak (tel. 600 134 321) i Wiesławem Chrobotem (602 131 732).

Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w ramach V edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” na realizację projektu „Tenisowe Lato- obóz dla osób niepełnosprawnych” otrzymało 15 664 zł. Konkurs został sfinansowany z darowizn przekazanych przez PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz