czwartek, 21 czerwca 2012

Zagrają o Ligę Mistrzów


Orlen Wisła Płock znalazła się w gronie czterech zespołów, które 8 i 9 września rywalizować będą w turnieju o dziką kartę uprawniającą do gry w Velux Lidze Mistrzów w sezonie 2012/2013. Oprócz ekipy prowadzonej przez trenera Larsa Walthera o przepustkę do najbardziej elitarnych rozgrywek klubowego europejskiego handballu powalczą również HSV Hamburg (Niemcy) oraz St. Raphael Var Handball (Francja) i Bjerringbro-Silkeborg (Dania). Obradująca w czwartek w Monaco Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) odrzuciła wniosek Cimosu Koper (Słowenia) o udział w imprezie, której gospodarz zostanie podany po osobnym posiedzeniu władz EHF.
W Monaco rozlosowane zostały pary półfinałowe turnieju o dziką kartę. Pierwszym rywalem Orlen Wisły będzie czwarta drużyna niemieckiej Bundesligi HSV Hamburg. Drużyna, która wygra to spotkanie, spotka się ze zwycięzcą pary St. Raphael Var Handball Bjerringbro-Silkeborg. Prawo gry w Velux Lidze Mistrzów otrzyma tylko zwycięzca turnieju. Ekipy, które zajmą drugie i trzecie miejsce zagrają w nowych rozgrywkach. Prawdopodobnie będzie to Liga Europejska, której uczestnicy zagrają najpierw dwie rundy eliminacyjne, a później rywalizować będą w fazie grupowej. Rywalizacja zakończy się turniejem Final Four, który wyłoni zwycięzcę. 


Zespół, który w turnieju o dziką kartę zajmie czwarte miejsce, dostanie przepustkę do Pucharu EHF. Orlen Wisła w sezonie 2011/2012 spotkała się z HSV Hamburg dwukrotnie w fazie grupowej Velux Ligi Mistrzów. Płocczanie przegrali u siebie 26:30, a na wyjeździe ulegli 25:34. Nafciarze na pewno więc nie będą faworytami w konfrontacji z ekipą z Niemiec, co nie oznacza, że nie mogą postarać się o niespodziankę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz