piątek, 15 czerwca 2012

Wakacje nie dla PaczasaWystępujący na co dzień w Orlen Wiśle Płock Paweł Paczkowski został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, która już niewabem walczyć będzie w Turcji w Mistrzostwach Europy. W gronie rezerwowych znaleźli się  również dwaj zawodnicy drugiego zespołu Orlen Wisły Adrian Wojkowski i Kacper Adamski. Zgrupowanie młodzieżówki w Cetniewie rozpoczyna się w sobotę 16 czerwca, tymczasem „Paczas” przebywa obecnie na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji Polski, która przygotowuje się do rewanżowego meczu z Litwą w barażach o udział w Mistrzostwach Świata Hiszpania 2013. Pierwszy mecz, rozgrywany na wyjeździe, drużyna prowadzona przez trenerów Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka wygrała 24:17, dzięki czemu jest już niemal pewna awansu.
Paweł Paczkowski to jedna z największych gwiazd młodzieżówki prowadzonej przez trenera Jarosława Cieślikowskiego (jednym z jego asystentów jest pracujący w Orlen Wiśle z grupami młodzieżowymi Michał Skórski). Wypadł z kadry tylko wówczas, gdy zmagał się z kontuzją. Kiedy wrócił do gry, natychmiast dostał kolejne powołanie do reprezentacji. Pewniakiem do występu w Turcji wydawał się również Michał Obiała. Niestety, szansę wyjazdu na MME zamknęła mu poważna kontuzja, której nabawił się w ligowym meczu Orlen Wisły II z Pogonią Szczecin. Występujący również w rezerwach Orlen Wisły Adrian Wojkowski i Kacper Adamski również byli powoływani do kadry młodzieżowej. Ostatecznie jednak trener Jarosław Cieślikowski nie włączył ich do wąskiego grona swoich wybrańców. Obaj płocczanie pozostają jednak w gronie zawodników rezerwowych.


Polska młodzieżówka w od 16 do 20 czerwca przebywa na konsultacjach szkoleniowych w Cetniewie, z której wyjedzie do Czech na mecze międzypaństwowe planowane na 21-24 lipca. Kolejne konsultacje szkoleniowe zaplanowane są od 29 czerca do 2 lipca w Legionowie. A już 3 lipca kadra wyjedzie do Turcji na finały Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

W kadrze powołanej przez trenera Jarosława Cieślikowskiego znaleźli się: Paweł Paczkowski (Orlen Wisła Płock), Łukasz Rogulski (MKS Szczypiorniak Olsztyn-SMS Gdańsk), Paweł Genda (MGTS Siódemka Ozimek-SMS Gdańsk), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Paweł Niewrzawa (Nielba Wągrowiec), Sergiusz Zagała (Viret Zawiercie), Patryk Walczak (Gaz-System Pogoń Szczecin), Łukasz Kużdeba i Patryk Małecki (Zagłębie Lubin), Michał Kapela (Chrobry Głogów), Hubert Kornecki, Rafał Biegaj i Wiktor Kubała (KSSPR Końskie), Artur Chmieliński i Krzysztof Mogielnicki (Spójnia-Wybrzeże Gdańsk), Paweł Gregor (Siódemka Miedź Legnica), Frenki Brinovec (Zepter AZS UW) i Dennis Szczęsny (DHC Rheinland GmbH). W rezerwie pozostają: Adrian Kondratiuk (Dziewiątka Legnica-SMS Gdańsk), Mikołaj Kupiec (ZEW Świebodzin-SMS Gdańsk), Damian Spychalski (Wójcik Meble – Techtrans Elbląg), Kamil Chyliński (KSSPR Końskie), Patryk Abram (Spójnia-Wybrzeże Gdańsk), Oliver Staszewski (WHV Wilhelmshafener), Adrian Wojkowski i Kacper Adamski (Orlen Wisła Płock).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz