poniedziałek, 11 czerwca 2012

Sensacja na zakończenie sezonu

W ostatniej kolejce północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi doszło do zaskakującego rozstrzygnięcia w Gąbinie. Miejscowi Błękitni, którzy sezon 2011/2012 skończyli w czołówce tabeli, przegrali ze zdegradowanym do klasy okręgowej Amatorem Maszewo. W ostatniej czwartoligowej kolejce pauzowała rezerwowa drużyna Wisły Płock.

Gospodarze objęli prowadzenie w 21. minucie, kiedy celnym uderzeniem popisał się Michał Tomaszewski. Niestety, już chwilę później wyrównał Arkadiusz Szarwiński. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu również w drugiej połowie, kiedy prowadzenie dla Błękitnych odzyskał Krzysztof Różycki. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy wynik meczu ustalili tuż przed jego zakończeniem.
Prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego Młoda Wisła tym razem nie miała szans na powiększenie swojego punktowego dorobku, ponieważ musiała pauzować. Zdołała jednak utrzymać wysokie, trzecie miejsce w czwartoligowej tabeli. Błękitni sezon 2011/2012 zakończyli na siódmej pozycji. Ostatnia, siedemnasta lokata przypadła Amatorowi Maszewo.

IV liga
34. kolejka
Błękitni Gąbin - Amator Maszewo 2:3 (1:1)
Bramki: Tomaszewski (21.) i Różycki (57.) dla Błękitnych oraz Szarwiński 2 (25. i 64.) i Kotkiewicz (89.) dla Amatora
Błękitni: Kochanek - Gąsiorowski, Tomaszewski, Kiełbasa, Paczkowski - Nowak (68. Ziarkowski), Dębicki, Dutkiewicz, Gorzelewski (46.Kłys) - Knapik (68. Widzyński), Różycki (78. Jasiński)

Pozostałe rezultaty:
MKS Przasnysz - GKP Targówek 4:0, Kasztelan Sierpc - Bug Wyszków 1:0, MKS Ciechanów - Mławianka Mława 4:0, Huragan Wołomin - Korona Szydłowo 3:2, Wkra Żuromin - Marcovia 2000 Marki 2:2, Nadnarwianka Pułtusk - Tęcza 34 Płońsk 2:0, Ostrovia Ostrów Mazowiecka - KS Łomianki 3:0 (walkower). Pauzowała: Wisła II Płock. Tabela: 1. GKP Targówek 71, 2. Bug 59, 3.   Wisła II 57, 7. Błękitni 49, 17. Amator 24