czwartek, 14 czerwca 2012

Ludzie z żelaza na SobótceW niedzielę 17 czerwca już po raz siódmy uczestnicy ekstremalnie wyczerpującego sportu rywalizować będą o puchar prezydenta Płocka. To największa impreza typu cross triathlon w Polsce i największa triathlonowa rywalizacja na Mazowszu. Jak mówią zawodnicy, którzy na Sobótce startowali już w poprzednich latach, największa atrakcja zawodów to niepowtarzalna sceneria, w której się odbywają. Zaletą płockiej imprezy jest także możliwość wyboru jednego z kilku dystansów. Dzięki temu startować mogą nie tylko wyczynowcy, ale również amatorzy, młodzież a nawet zupełni debiutanci, którzy dotychczas nie mieli jeszcze okazji, aby spróbować swoich sił na trasie triathlonu. Rywalizacja rozgrywana na dystansie głównym jest zaliczana do bardzo prestiżowego cyklu Grand Prix Wheeler MTB.

W ostatnich latach w Płocku startowało około stu zawodników. W tym roku zgłosiło się już około 180 chętnych. Co ciekawe, we wszystkich dotychczasowych edycjach na głównym dystansie zdecydowanie najlepszy okazywał się Filip Przymusiński z Poznania, który nie ukrywa, że zrobi wszystko, aby jego passa została przedłużona. Niewykluczone, że te plany się powiodą, chociaż poważnych rywali na trasie nie zabraknie. Przymusiński najbardziej powinien się obawiać Dominika Szymanowskiego z Akweduktu Kielce.

Wśród startujących nie może zabraknąć równeż płocczan. Na krótkim dystansie powinna pojawić się spora grupa debiutantów, którzy już od dłuższego czasu intensywnie i bardzo solidnie przygotowują się do swego pierwszego w życiu triathlonu. W Grand Prix na trasie pojawią się predstawiciele PTT Delta. Oni jednak start w Płocku traktują jako element przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu - Half Ironmana w Suszu.

Amatorzy wystartują o 11.00. Będą mieli do przepłynięcia 400 metrów, po czym przejadą na rowerze 8 km i przebiegną 2 km. Dokładnie w południe na start ruszą startujący w „długim” triathlonie, na który składa się 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Najlepsi w klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody finansowe, a w poszczególnych kategoriach wiekowych -  nagrody rzeczowe.

Organizatorami zawodów są: Płockie Towarzystwo Triathlonu Delta, Miejski Zespół Obiektów Sportowych, WOPR Płock oraz Urząd Miasta Płocka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz