środa, 13 czerwca 2012

Były szef kibiców prezesem piłkarskiej Wisły

FOT. J. Waćkowski
Rada nadzorcza Wisły Płock podczas środowego posiedzenia podjęła decyzję o wyborze nowego prezesa zarządu spółki w miejsce zdymisjonowanego Krzysztofa Dmoszyńskiego. Na najważniejszym fotelu przy ulicy Łukasiewicza 34 zasiadał będzie Jacek Kruszewski (na zdjęciu), który był zastępcą popularnego „Dmo". Kruszewski z Wisłą związany jest od wielu lat. Zanim został jej wiceprezesem, pełnił funkcję szefa Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock. Wiceprezesem klubu został Grzegorz Kępiński, który pełnił już tę funkcję cztery lata temu, a przez miesiąc był nawet prezesem Wisły.
To ludzie, którzy są w stanie we właściwy sposób zarządzać sportową spółką akcyjną. Jednym z ich zadań będzie budowa nowego zespołu w oparciu o szkolenie dzieci i młodzieży – mówił po zakończeniu posiedzenia Rady Nadzorczej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Mam nadzieję, że nowy zarząd zdoła ściągnąć do klubu firmy, które zainteresowane będą jego sponsorowaniem. Mam nadzieję, że dzięki działalności nowego zarządu marka „Wisła Płock” już niebawem zostanie odbudowana.

Nowy prezes klubu ma 43 lata. Zaczynał pracę jako pracownik fizyczny, ma za sobą również pracę na stanowiskach biurowych i kierowanie jednym z działów spółki Komunikacja Miejska. Ostatnio w Wiśle Płock pełnił obowiązki wiceprezesa zarządu. Jacek Kruszewski nie ukrywa, że właśnie na tym stanowisku zyskał doświadczenie niezbędne do tego, aby pokierowac klubem. Przyznaje przy tym, że wiele nauczył się dzięki współpracy z Krzysztofem Dmoszyńskim.

58-letni Grzegorz Kępiński, nowy wiceprezes zarządu, pracował w klubie z ulicy Łukasiewicza 34 w 2008 roku. Początkowo był zastępcą prezesa Krzysztofa Ganca, później zajął jego stanowisko. Po miesiącu zrezygnował jednak z pracy. Jak sam tłumaczył, nie odpowiadało mu zbytnie upolitycznienie klubu przez władze miasta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz