wtorek, 22 maja 2012

Z nadziejami w Niemczech i w Bydgoszczy

Eksportowa piątka młodych wioślarzy z Płocka z powodzeniem reprezentowała Polskę w regatach międzynarodowych. Na krajowych torach tymczasem dobrze pokazali się pozostali płocczanie, którzy wzięli udział w mistrzostwach Bydgoszczy. - Wyniki uzyskane na torze Brdyujście należy ocenić  bardzo pozytywnie, jako dobry prognostyk na zbliżające się Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych – powiedział trener Jerzy Podsędek. Dwie osady młodzików trenera zdobyły srebrne medale. Ze złota cieszył się jednak tylko Michał Cichosz z płockiej SMS, formalnie junior WTW Warszawa.


Zagraniczne reprezentacyjne starty płocczan zainaugurowali w Monachium juniorzy Jakub Płoski i Łukasz Krajewski. W dwudniowych regatach w czwórce bez sternika mogli porównać swoje siły niemal z połową wioślarskiej Europy. Pierwszego dnia osada z płocczanami w składzie zajęła 6. miejsce i nie zakwalifikowała się niestety do finałowych biegów. Dzień później było tylko jedno miejsce wyżej, ale to nie zraziło trenera kadry, który uważa, że jego zawodnicy są perspektywiczni i przy odpowiedniej pracy są w stanie zakwalifikować się na najważniejsze imprezy w roku - Puchar Europy, czy mistrzostwa świata juniorów.

Młodzieżowcy, bracia Kamil i Rafał Zajkowscy oraz Damian Plewiński wystartowali tydzień później, również w Niemczech - w Brandemburgu, na pojezierzu znajdującym się na południowy zachód od Berlina. W rywalizacji ósemek, polska osada z Plewińskim dwukrotnie plasowała się na drugim miejscu za gospodarzami regat. Drugie miejsce, drugiego dnia zawodów stało się udziałem czwórki podwójnej z braćmi Zajkowskimi. Dzień wcześniej płocczanie startowali w dwójce podwójnej i po awansie do finału, w tym decydującym biegu zajęli piąte miejsce.

Tymczasem na torze Brdyujście drugie miejsca zajęły zdobywając srebrne medale najmłodsze osady PTW - SMS młodzików trenowanych przez Jerzego Podsędka - czwórka dziewcząt w składzie: Dominka Kolankiewicz, Patrycja Szoplik, Oliwia Szcześniakiewicz i Aleksandra Markowska, sternik Paulina Sarzalska oraz czwórka ze sternikiem chłopców prowadzona również przez Piotra Buchalskiego w składzie: Bartłomiej Donarski, Sebastian Smoliński, Mateusz Cywiński, Tomasz Nowak, sternik: Konrad Kalack. 

Swój dzień miał w Bydgoszczy zawodnik Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, szkolący się w płockiej SMS, Michał Cichosz. W zawodach, jako jedyny przedstawiciel płockiej ekipy zdobył złoty medal.  Srebrne medale mistrzostw Bydgoszczy w kategorii juniorów stały się udziałem dwóch osad trenowanych przez Krzysztofa Kalińskiego - dwójki bez sternika: (Patryk Wyrzykowski i Adrian Pawłowski) oraz czwórki bez sternika (Patryk Wyrzykowski, Mateusz Krysiak, Michał Turowski i Adrian Pawłowski). 

Na torze Brdyujście najwięcej osad zgłosiło się do rywalizacji w kategorii junior młodszy. Tak jak dla młodzików tak dla nieco starszych zawodników i zawodniczek był to dopiero pierwszy oficjalny start w tym sezonie. Z płocczan najlepsze wyniki osiągnęli - drugie miejsca: czwórka ze sternikiem (Bartosz Budzyński, Wiktor Piątkowski, Sebastian Cieśla, Krzysztof Pawłowski, sternik Konrad Kalack, trener Piotr Sałkowski) oraz dwójka bez sternika (Piotr Szczepański, Kamil Kamiński, trener Piotr Sałkowski); trzecie miejsca: czwórka podwójna (Sebastian Cieśla, Igor Smoliński, Krzysztof Pawłowski, Patryk Pełka, trenerzy - Piotr Sałkowski i Bogdan Zalewski), dwójka podwójna dziewcząt: (Patrycja Siebierska, Aleksandra Osędowska, trener Piotr Sałkowski) oraz czwórka podwójna dziewcząt (Patrycja Siebierska, Aleksandra Osędowska, Katarzyna Zabielska, Aleksandra Czajkowska, trener Piotr Sałkowski).

Już za kilka dni w Kruszwicy płoccy młodzi wioślarze rywalizować będą w Centralnych Wiosennych Regatach Juniorów. Juniorzy młodsi walczyć będą o kwalifikację na Regaty Nadziei Olimpijskich (Olympic Hopes), które odbędą się w czeskich Rudnicach, zaś juniorzy o miejsca w reprezentacji na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w słoweńskim Bled..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz