poniedziałek, 14 maja 2012

Wyjazdowe wygrane rezerw Wisły i Błękitnych, Amator znowu pokonany

Piłkarze Młodej Wisły ograli w Ostrowi Mazowieckiej tamtejszą Ostrovię 4:2. Dokładnie takim samym rezultatem na korzyść gości zakończyło się wyjazdowe spotkanie Błękitnych Gąbin z Wkrą Żuromin. Niestety, po raz kolejny wysokiej porażki doznała ekipa Amatora Maszewo, która straciła cztery gole w Wołominie, grając z tamtejszym Huraganem. Szanse maszewian na utrzymanie się w grupie północnej mazowieckiej czwartej ligi maleją z tygodnia na tydzień.

Podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego w Ostrowi Mazowieckiej mieli zdecydowaną przewagę nad ekipą miejscowych. Już w pierwszej połowie podkreślili ją bramką zdobytą przez Michała Rutkowskiego. Po zmianie stron na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Daniel Mitura, a raz celnym uderzeniem popisał się Bartłomiej Sielewski. Płocczanie, prowadząc różnicą czterech bramek, zaczęli jednak grać zbyt nonszalancko, z czego skrzętnie skorzystali miejscowi, zmniejszając rozmiary porażki. Losów meczu jednak nie zdołali odwrócić i zeszli z boiska pokonani.

W Żurominie Błękitni objęli prowadzenie już w dziesiątej minucie po celnym uderzeniu Michała Jasińskiego. Nieco ponad kwadrans później kolejnego gola dla ekipy prowadzonej przez trenera Marka Ledziona zdobył niezawodny Radosław Wiśniewski. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną i jeszcze przed przerwą cieszyli się z kontaktowej bramki.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli gąbinianie, którzy mogli cieszyć się z kolejnej bramki. Tym razem zdobytej przez Krzysztofa Różyckiego. Kilka minut przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się Paweł Knapik. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy tuż przed końcowym gwizdkiem jeszcze raz zdołali pokonać Marka Wydrę.

Kompletnie nieudany wyjazd do Wołomina zaliczył Amator Maszewo. Cztery bramki stracone przez podopiecznych trenera Andrzeja Kicińskiego w spotkaniu z miejscowym Huraganem należy uznać za najniższy wymiar kary. A gracze z Maszewa mogą już chyba powoli przyzwyczajać się do myśli, że w sezonie 2012/2013 ponownie przyjdzie im grać w klasie okręgowej.

IV liga
28. kolejka:
Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Wisła II Płock 2:4 (0:1)
Bramki dla Wisły II: Rutkowski (41.), Mitura 2 (46. i 65.) oraz Sielewski (70.)
Wisła II: Rak - Pielak, Sielewski, Budnicki, Synowicz - Rutkowski (75. Paczkowski), Adamczyk (70. Wiejski), Stański (46. Kołodziejski), Mitura (80. Sokołowski) - Garczewski, Zagurskas.

Wkra Żuromin - Błękitni Gąbin 2 : 4 (1:2)
Bramki: Żelazny 2 (37. i 89.) dla Wkry oraz Jasiński (10.), Wiśniewski (27.), Różycki (53.) i  Knapik (84.) dla Błękitnych
Błękitni: Wydra - Nowak, Tomaszewski, Niedzielak, Kiełbasa - Jasiński (87. Paczkowski), Józwiak, Skierkowski, Dębicki, Różycki (83. Knapik) - Wiśniewski (46. Malinowski).

Huragan Wołomin - Amator Maszewo 4:0 (2:0)
Bramki: Stępień (5.), Fogler (8.), Bajkowski (80.) i Ndakiza (84.).

Pozostałe rezultaty: GKP Targówek - Bug Wyszków 1:0, MKS Przasnysz - Mławianka Mława 3:0, Korona Szydłowo - Tęcza 34 Płońsk 1:1, KS Łomianki - Marcovia 2000 Marki 1:3, Nadnarwianka Pułtusk - MKS Ciechanów 2:1. Pauzował: Kasztelan Sierpc. Tabela: 1. GKP Targówek 63, 2. Bug 58, 3. Wisła II 53, 5. Błękitni 46, 16. Amator 21