wtorek, 29 maja 2012

Wielki sukces płocczanina w SzwecjiReprezentujący na co dzień barwy UKS Sanda Płock Adrian Grabarczyk reprezentował Polskę na dwudniowym Festiwalu Wu Shu, który odbywał się w Sztokholmie i był połączony  z zawodową galą Sanda. Płocczanin w kategorii – 70 kilogramów spotkał się z reprezentantem gospodarzy Simonem Skoldem, pokonując go po czterech wyczerpujących rundach jednogłośnie na punkty. Impreza została zorganizowana przez Szwedzkie Stowarzyszenie Kung Fu/Wu Shu przy współudziale Chińskiego Związku Wu Shu oraz Polskiego Związku Wu Shu.

W gali wzięli udział zawodnicy ze Szwecji, Polski i Chin. Wśród biało-czerwonych znalazł się zawodnik UKS Sanda Płock Adrian Grabarczyk. W kategorii wagowej – 70 kg stanął do walki ze Szwedem Simonem Skoldem. Rywale stoczyli cztery bardzo ciężkie, wyczerpujące rundy. Chociaż to Skold był reprezentantem gospodarzy, sędziowie jednomyślnie orzekli, że na zwycięstwo zasłużył Polak.

Warto podkreślić, że mimo młodego wieku Adrian Grabarczyk ma na swoim koncie liczne sukcesy. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w kick boxingu i Wu Shu. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem jest złoty medal Mistrzostw Europy Wu Shu. – Umiejętności, charakter i postawa Adriana sprawiły, że otrzymał już propozycje kolejnych walk promujących przyszłą dyscyplinę olimpijską, jaką jest Wu Shu – powiedział trener Piotr Paśnik pracujący na co dzień z Grabarczykiem w UKS Sanda Płock.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz