wtorek, 29 maja 2012

Płocczanki na Euro 2012


Katarzyna Sylwestrzak, Agnieszka Cichocka, Agata Kołach, Martyna Lasota, Paulina Walczak, Kinga Miaśkiewicz, Karolina Miaśkiewicz to siedem dziewcząt z Zespołu Cheerleaders Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku Impresja, które zatańczą podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Stadionie Narodowym w Warszawie w piątek 8 czerwca. A wszystko zaczęło się niemal jak we współczesnej wersji baśni o Kopciuszku. – Znalazłam w internecie ogłoszenie o castingu. Chciałam, żeby dziewczęta zobaczyły jak wygląda taki casting i sprawdziły się w rywalizacji innej niż turniej Cheerleaders – opowiada Katarzyna Sylwestrzak, trener i choreograf zespołu.
Na casting wybrało się dwanaście cheerleaderek z Impresji, wśród których znalazła się również szefowa formacji Katarzyna Sylwestrzak. Jak sama przyznała w rozmowie ze „Sportowcem Płockim”, udział w castingu, na który zgłosiło się ponad trzy i pół tysiąca dziewczyn z całej Polski potraktowała jako zabawę. Po miesiącu do płocczanek dotarły informacje o pomyślnym przejściu przez casting i zaproszenie na pierwsze próby. – Od połowy kwietnia jeździmy na kilkugodzinne treningi do Warszawy w składzie: Katarzyna Sylwestrzak, Agnieszka Cichocka, Agata Kołach, Martyna Lasota, Paulina Walczak, Kinga Miaśkiewicz, Karolina Miaśkiewicz – mówi Katarzyna Sylwestrzak. – Reszta dziewczyn nie mogła pogodzić treningów ze szkołą i pracą. 


Pogodzenie treningów przed Euro 2012 z przygotowaniami do występów podczas meczów piłkarzy ręcznych Orlen Wisły oraz ćwiczeniami przed Mistrzostwami Europy Cheerleaders, które mają się odbyć na początku lipca, nie było proste. – Dałyśmy radę, bo dziewczęta są ambitne. Przygotowałyśmy pokazy na mecze, wygrałyśmy wszystkie turnieje, zdobywając na koniec Puchar Grand Prix Polski Cheerleaders 2012 w trzech kat. wiekowych – mówiła Katarzyna Sylwestrzak. – Teraz szykujemy się do Gali Tanecznej która odbędzie się 15 czerwca o 17.00 w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym SWPW w Płocku i na ceremonię otwarcia Euro 2012.


Oczywiście, plan ceremonii otwarcia Euro 2012 owiany jest na razie tajemnicą, ale Katarzyna Sylwestrzak obiecała, że po powrocie z Warszawy podzieli się wrażeniami ze "Sportowcem Płockim".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz