środa, 2 maja 2012

Pojadą na mistrzostwa Polski

W dwudniowym maratonie tenisa stołowego w Ciechanowie, gdzie rozegrano półfinały strefowe dla czterech województw przed mistrzostwami Polski, najlepiej zaprezentowało się województwo mazowieckie, a w nim, dziewczęta Nadwiślanina Płock, wychowanki trenera Grzegorza Lipczyńskiego. Kadetki (juniorki młodsze) zdominowały swoją kategorię wiekową wygrywając awans na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zarówno indywidualnie, jak i w drużynie, juniorki awansowały do turnieju drużynowego Mistrzostw Polski Juniorów. Sukces jest duży, bo kadetkom do najstarszych zawodniczek w swojej kategorii wiekowej brakuje rok, a juniorkom dwa lata.O dwa miejsca na mistrzostwach Polski w turnieju indywidualnym w każdej kategorii wiekowej i o dwa w drużynie walczyli w Ciechanowie wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich zawodnicy z Warmii i Mazur, Podlasia, Lubelskiego i Mazowsza. W kadetkach (rocznik 1997 i 1998) zawody zostały zdominowane przez zawodniczki Nadwiślanina. Jako pierwsza w gronie 32 najlepszych w Polsce zawodniczek w tej kategorii wiekowej zameldowała się Katarzyna Bagrowska. Potem dołączyła do niej Anna Wereszczaka. Płocczanki najtrudniejsze pojedynki stoczyły z występującą w bieżącym sezonie w pierwszej lidze Adą Górską z Warmii Lidzbark Warmiński. Obie pokonały tę trudną rywalkę 3:2 w setach, ale dramaturgii i emocji w tych meczach nie zabrakło.

W turnieju indywidualnym juniorek nie udało się uzyskać awansu Aleksandrze Lau. Płocczanka uległa Kamili Głodek z UPKS Arka Ryki (lubelskie), a następnie Patrycji Kostro (KTS Wysokie Mazowieckie - woj. podlaskie), zajmując 4. miejsce w turnieju. Niepowodzenie w turnieju indywidualnym płocczanka odbiła sobie wygrywając wraz z Sylwią Szelkowską turniej drużynowy, pozostawiając w pokonanym polu zespoły UKS Alfa Gostynin, UKS Żaczek Fajsławice (lubelskie) i... UPKS Arka Ryki. W meczu przeciwko temu zespołowi Ola wzięła rewanż za przegraną w turnieju indywidualnym i pokonała Kamilę Głodek 3:1 w setach.

Kadetki w składzie Bagrowska, Wereszczaka, Anna Nowakowska dzięki absencji zespołów z Podlasia oraz Warmii i Mazur miały nieco krótszą drogę do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski, co wcale nie znaczy, że nie mniej emocjonującą. O awansie decydował tylko jeden mecz z ULKS Dzierzkowice (woj. lubelskie), wygrany przez płocczanki 3:1.

Mistrzostwa Polski Juniorek odbędą się już za kilkanaście dni w Toruniu. Ola Lau i Sylwia Szelkowska będą ustanawiać klubowe i płockie standardy na przyszłość w tym turnieju, są pierwszymi zawodniczkami Nadwiślanina, które wezmą udział w zawodach na tak wysokim szczeblu w tej kategorii wiekowej.

Na finałowe turnieje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - mistrzostw Polski kadetek, młodszym płocczankom przyjdzie czekać niemal dwa miesiące. OOM w tenisie stołowym zaplanowano na przełom czerwca i lipca, a turnieje odbędą się w Krakowie. Dla Katarzyny Bagrowskiej będzie to już trzeci z rzędu turniej mistrzostw Polski w jej kategorii wiekowej. Rok temu płocczanka zdobyła mistrzostwo Polski młodziczek, teraz będzie jednak znacznie trudniej, gdyż będzie rywalizowała z zawodniczkami starszymi o rok. Anna Wereszczaka zagra po raz drugi z rzędu w mistrzostwach Polski PZTS, zaś dla Anny Nowakowskiej udział w turnieju drużynowym będzie debiutem w zawodach tej rangi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz