piątek, 27 kwietnia 2012

Wracają najlepsze ping-pongowe teamy

Nie opadły jeszcze na dobre emocje związane z meczem 1/32 Pucharu Polski kobiet, kiedy z tej okazji w Grodzie Krzywoustego gościła najbardziej rozpoznawalna tenisistka stołowa w kraju - Natalia Partyka, a już niebawem w Płocku odbędą się kolejne zawody tenisa stołowego z udziałem mistrzów męskiej Superligi. W zeszłym roku Orlen Arena wraz z miastem zaprosiły najlepsze kluby do rozegrania finałowego turnieju Superpucharu Polski. W tym roku, już 4-5 maja odbędzie się w Orlen Arenie Extra Puchar Polski, do którego zostały zaproszone trzy najlepsze w sezonie zasadniczym zespoły Wschodzący Białystok Superligi tegoroczny ćwierćfinalista Ligi Mistrzów Bogoria Grodzisk Mazowiecki, depczący po piętach liderowi ZKS Drzonków, nieobliczalny zespół SPAR AZS Politechnika Rzeszów oraz piąty zespół rundy zasadniczej, finalista ubiegłorocznego Superpucharu Condohotels Morliny Ostróda.
- Przed rokiem impreza nosiła nazwę Superpuchar Polski w Tenisie Stołowym i była poprzedzona kwalifikacjami. Przy organizacji tegorocznych rozgrywek największy nacisk postawiliśmy na sportową jakość dlatego zdecydowaliśmy, iż do półfinałów zaprosimy zespoły na podstawie tego jak prezentowały się w rundzie zasadniczej rozgrywek. Kibice oraz widzowie przed telewizorami z całą pewnością obejrzą widowisko na najwyższym poziomie sportowym – mówi Łukasz Jankowski, zastępca dyrektora Orlen Areny.

W tym roku o cenne trofeum i nagrodę pieniężną oprócz ostródzian i rzeszowian, których można było podziwiać w Płocku rok temu, powalczą zespoły z Grodziska Mazowieckiego i Drzonkowa, pomiędzy którymi rozstrzygnie się prawdopodobnie walka o tytuł drużynowego mistrza Polski. Kibice będą mogli podziwiać umiejętności niekwestionowanych gwiazd, m.in. indywidualnego mistrza kraju Wanga Zeng Yi (Bogoria), lidera rankingu indywidualnego Lucjana Błaszczyka (ZKS), objawienia rozgrywek Zhang Yanga (Condohotels Morliny) i ćwierćfinalisty mistrzostw świata w deblu Pawła Platonova (SPAR AZS).

- Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż dzięki uprzejmości prezydenta Płocka oraz dyrekcji Orlen Areny zostanie zorganizowana kolejna tak cenna dla promocji naszej dyscypliny impreza sportowa. Zaproszone zespoły posiadają bardzo silne składy co pozwala mi powiedzieć, iż w te dwa majowe dni zobaczymy w Orlen Arenie polski tenis stołowy w najlepszym wydaniu - powiedział Dariusz Szumacher, prezes Polskiej Superligi Tenisa Stołowego.

Extra Puchar będzie bezpośrednim sprawdzianem przed decydującą częścią sezonu - fazą play-off. Pierwszego dnia imprezy zostaną rozegrane półfinały. Triumfatorzy półfinałów zagrają drugiego dnia o puchar, a przegrani - o trzecie miejsce. Transmisję na żywo z finałów zmagań najlepszych tenisistów stołowych w kraju przeprowadzi TVP Sport. Tak jak w ubiegłym roku, dla zwiększenia atrakcyjności widowiska pojedynki będą rozgrywane do dwóch wygranych setów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz