czwartek, 5 kwietnia 2012

Trudny Kasprowicz

Podczas mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych nie udało się już powtórzyć sukcesu z mistrzostw województwa liczącej siedem osób ekipie lekkoatletów MUKS Płock. Ale płocczanie nie liczyli nawet na to, że jak w województwie, będą najlepsi. Najwyższe z płockiej ekipy, piętnaste miejsce, w biegu juniorek młodszych zajęła Dominika Muraszewska (na zdjęciu w różowym dresie). W tej kategorii wiekowej w klasyfikacji klubów MUKS zajął 27. miejsce. W juniorach płocki klub sklasyfikowano na 52. miejscu w Polsce.

Dominika na trudnej dwukilometrowej trasie w Parku Kasprowicza w Szczecinie w stawce 71 juniorek młodszych z czasem 8 min. 13 sek. zajęła 15. miejsce ze stratą 42 sekund do zwyciężczyni Natalii Wiery z LKS Pszczyna. O dziewięć sekund wyprzedziła płocczankę lokalna rywalka Amanda Kopik z Pogoni Siedlce (11. miejsce).

Dwudzieste miejsce w biegu juniorek na tym samym dystansie zajęła Marcelina Kawecka (czas: 8 min. 19 s). Wśród juniorów, którzy mierzyli swoje siły na dystansie 3 km 28. miejsce zajął Cezary Mysera (czas: 10 min. 55 s). Michał Ciarkowski był 37. przybiegając na metę zaledwie 15 sekund za swoim klubowym kolegą. Siedem miejsc za Michałem, dziesięć sekund po nim dotarł do mety Marcin Strusiński. W biegu juniorów wzięło udział 72 zawodników, ale tylko 60 dobiegło do mety. Dla jeszcze większej liczby juniorów młodszych "parkowa" trasa okazała się za ciężka. W biegu, w którym wystartowało 106 zawodników, sklasyfikowano ostatecznie tylko 90. Miejsce 21. w tej stawce zajął Jakub Zaniewski ze stratą 40 sekund do zwycięzcy (czas Jakuba - 11:04). Patryk Rydzyński był w tym biegu 45 (czas: 11:28, strata do zwycięzcy 1:04).

Płocki klub zdobył w Szczecinie w sumie sześć punktów do ministerialnej klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży.