czwartek, 5 kwietnia 2012

Leżajsk zdmuchnął awans sprzed nosa

Walczyły pięknie, wygrały dwa z trzech spotkań, ale do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski nie awansowały. Młodziczki MUKS Volley Płock, podopieczne trenerów Roberta Kokoszy i Jerzego Chęcińskiego zajęły trzecie miejsce w turnieju 1/8 mistrzostw Polski rozegranym w Tomaszowie Lubelskim. Awans do dalszych rozgrywek zdmuchnęły im sprzed nosa siatkarki UKS Trójki Leżajsk.
Z grupy czterech zespołów, które rywalizowały w turnieju w Tomaszowie Lubelskim na następny szczebel awansowały dwie ekipy. Tymczasem poziom wszystkich zespołów był bardzo wyrównany i awansu nikt nie mógł być pewny do ostatniego dnia.

Niestety płocczanki zaczęły od przegranej 0:2 (17:25, 23:25), jedynej w tym turnieju, z ekipą gospodarzy Tomasovią Tomaszów Lub.. Porażka o tyle była bolesna, że niewiele brakowało siatkarkom Volleya aby doprowadzić w tym meczu do tie-breaku, a wtedy końcowa sytuacja byłaby zupełnie inna. Również w drugiem meczu płocczanki długo nie mogły przełamać rywalek z Pomorzanki Sejny, przegrywając pierwszego seta 24:26. W drugim secie tego meczu wreszcie się jednak odnalazły i po wygraniu go 25:21, pewnie wygrały też i tie-break (15:5).

Ostatniego dnia zawodów, po zwycięstwie 2:1 Trójki nad Tomasovią, sytuacja bardzo się zagmatwała. Jak się później okazało awans płocczankom mogło dać tylko zwycięstwo 2:0 z drużyną z Leżajska. Po wygraniu pierwszego seta 25:23, ekipa Volleya nie dała już jednak rady w drugim przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mimo wygranego tie-breaka, awansować do turnieju ćwierćfinałowego.

Wyniki: Tomasovia Tomaszów Lub. - Volley Płock 2:0 (25:17, 25:23); Trójka Leżajsk - Pomorzanka Sejny 2:0 (25:17, 27:25); Volley - Pomorzanka 2:1 (24:26, 27:25, 15:13); Tomasovia - Trójka 1:2 (20:25, 25:20, 8:15); Trójka - Volley 1:2 (23:25, 25:21, 6:15); Pomorzanka - Tomasovia 0:2 (20:25, 20:25).