piątek, 27 kwietnia 2012

Na Rynku o Puchar Prezydenta

Osiem reprezentacji - od płockich artystów, przez Starą Wiarę, zespół Urzędu Miasta Płocka, po Orłów Górskiego - zagra w I Turnieju Ulicznej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Płocka. W siedzibie Wisły Płock, głównego organizatora zawodów, który wpisał imprezę w obchody 65. rocznicy powstania klubu, odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli zaproszonych do turnieju drużyn. Gościem specjalnym spotkania z dziennikarzami był menedżer Orłów - Dariusz Górski, syn Trenera Tysiąclecia, patrona płockiego stadionu.  
- Widziałem taki turniej pod Pałacem Kultury w Warszawie i naprawdę było świetnie zarówno dla kibiców jak i grających - powiedział prezes Wisły Płock, Krzysztof Dmoszyński. - Zachęcam wszystkich sympatyków sportu, nie tylko piłki nożnej, do odwiedzenia Starego Rynku w sobotę, 5 maja - dodał.

- Czuję się tu jak u siebie w domu i zawsze chętnie przyjeżdżam - powiedział Dariusz Górski. - Chciałbym zachęcić kibiców by wypełnili trybuny - dodał zapowiadając piłkarzy, którzy zjawią się w Płocku w barwach Orłów Górskiego. A będą to m.in. Zygmunt Kalinowski, który miał szczęście być drugim bramkarzem w czasach Jana Tomaszewskiego (- Ale zawsze mówi, że był lepszy - przedstawiał goalkipera Wojciech Górski), kapitan Orłów - Lesław Ćmikiewicz, płocczanin Jerzy Kraska, wieloletni piłkarz Legii Ryszard Milewski oraz 45-krotny reprezentant kraju Piotr Czachowski (obecnie trener KS Piaseczno). Młodsze pokolenie będzie reprezentować w zespole Orłów Tomasz Kłos. 

W reprezentacji Artystów zagra aż 12 osób w tym jedna kobieta - Dorota Cempura - zapowiedział przedstawiciel zespołu - Leszek Skierski. Wśród zawodników wymienił m.in dyrektora płockiego teatru Marka Mokrowieckiego oraz znanych nie tylko z płockich desek - Piotra Bałę, Mariusza Pogonowskiego, czy Łukasza Mąkę. 

Zespół "Starej Wiary" - byłych zawodników Wisły Płock w turnieju ulicznym zasilą tym razem dawno nie widziani na imprezach tego typu Bogdan Jóźwiak i Paweł Miąszkiewicz. Na bramce stanie zaś płocka legenda piłki ręcznej - Andrzej Marszałek. W zespole zagrają Adam Majewski, Paweł Dylewski, Paweł Sobczak, Michał Pesta, Paweł Kędzierski, Sławomir Król oraz reprezentujący Starą Wiarę podczas konferencji prasowej Wojciech Małocha. 

Wielką niewiadomą będzie zespół kibiców Wisły Płock, złożony z członków Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisły Płock. - Trwa ostra selekcja, ale będziemy czarnym koniem turnieju - zapowiedział Piotr Chodoroski, który przybył reprezentować SSKWP podczas konferencji prasowej. 

Zespół dziennikarzy przedstawiał redaktor naczelny "Sportowca Płockiego", Rafał Wereszczaka, któremu powierzono rolę selekcjonera tego teamu. Gwiazdą zespołu jest były piłkarz ręczny, który również dał się poznać w roli komentatora sportowego - Artur Niedzielski. Swój występ w reprezentacji dziennikarzy płockich potwierdzili także Adam Małachowski (Gazeta Wyborcza), Grzegorz Szkopek i Dariusz Ossowski (Tygodnik Płocki), Jakub Chonchera i Bogdan Wolny (Radio Eska Płock), Michał Soboń (Katolickie Radio Płock), Sławomir Czerwiński (Sportowiec Płocki) i Piotr Mrówka (Czas Płocka). W ostatnich chwili wypadł z zespołu Tomasz Paszkiewicz (Sportowiec Płocki, Handball.pl), który akurat w czasie, kiedy odbywała się konferencja prasowa przebywał na oddziale chirurgicznym, gdzie wkładano mu nogę w gips w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

- Dziennikarze są czasem nieprzewidywalni, ale jednego jesteśmy pewni, że uda nam się zrealizować założony cel, zajęcie miejsca w pierwszej ósemce turnieju - żartował selekcjoner ekipy dziennikarzy.

Stawkę zespołów w I Turnieju Ulicznej Piłki Nożnej uzupełniają reprezentacje Starostwa Powiatowego,  Urzędu Miasta Płocka (z prezydentem Andrzejem Nowakowskim i jego zastępcami Krzysztofem Buczkowskim i Romanem Siemiątkowskim oraz z sekretarzem miasta Marcinem Uchwałem), reprezentacja księży, która, jak zapowiada prezes Dmoszyński, wystąpi w międzynarodowym składzie.

- Jeśli płocczanom spodoba się ten turniej, niewykluczone, że w przyszłości będą organizowane kolejne edycje - zapowiada prezes Dmoszyński.

Plan gier - 5 maja (sobota), Stary Rynek w Plocku
10.00 Starostwo - Księża
10.20 Stara Wiara - Dziennikarze
10.40 Urząd Miasta - Artyści
11.00 Kibice - Orły Górskiego
11.20 Stara Wiara - Księża
11.40 Starostwo - Dziennikarze
12.00 Urząd Miasta - Kibice
12.20 Artyści - Orły Górskiego
12.40 Księża - Dziennikarze
13.00 Starostwo - Stara Wiara
13.20 Urząd Miasta - Orły Górskiego
13.40 Artyści - Kibice
Półfinały: 14.15 i 14.35
Mecz o III miejsce: 15.00
Finał: 15.20

Zespoły na boisku przebywać będą w czteroosobowych składach. Bramkarzowi nie będzie można opuszczać pola bramkowego wyłożonego specjalnym podłożem. Mecze będą trwały 2 x 4 minuty.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz