poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Młoda Wisła i Błękitni na czerwono

Efektowne zwycięstwo na wyjeździe zanotowała rezerwowa drużyna Wisły. Płocczanie rozgromili w Szydłowie tamtejszą Koronę, chociaż kończyli mecz w mocno okrojonym składzie. Dwóch podopiecznych trenera Zbigniewa Mierzyńskiego ukaranych zostało czerwonymi kartkami. Swój wyjazdowy mecz w dziewiątkę kończyli również Błękitni. Ekipa z Gąbina miała jednak dużo trudniejsze zadanie, bo grała na boisku lidera grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Podopieczni trenera Marka Ledziona z gorącego terenu wywieźli niezwykle cenny jeden punkt.
Spotkanie w Szydłowie nie rozpoczęło się dla Młodej Wisły zbyt dobrze. Już w dziesiątej minucie płocka defensywa popełniła poważny błąd, który z zimną krwią wykorzystał Łukasz Kosiorek. Na szczęście na odpowiedź nie trzeba było czekać. W 25. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Kustra. Kilka minut później goście wyszli na prowadzenie dzięki bramce Krzysztofa Garczewskiego. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą zdobył kolejnego gola. Po zmianie stron dominację przyjezdnych potwierdziły trafienia, które na swoim koncie zapisali jeszcze Michał Kołodziejski, Daniel Mitura i Łukasz Stański. Niestety, humor trenerowi Zbigniewowi Mierzyńskiemu zepsuły czerwone kartki, które zobaczyli Damian Skumórski (za drugą żółtą) i Przemysław Szabat.

Gąbińscy Błękitni walczyli na wyjeździe z prowadzącą w tabeli ekipą z Targówka. Gospodarze zdawali się być murowanym faworytem pojedynku z beniaminkiem, ale podopieczny trenera Marka Ledziona wcale nie zamierzali poddawać się bez walki. Przez pół godziny bronili się niezwykle skutecznie. Dopiero w 32. minucie Michał Kłosiński musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Łukasza Fijołka. Niezrażeni takim obrotem goście już osiem minut później doprowadzili do wyrównania.

Sytuacja gąbinian mocno się skomplikowała w 60. minucie. Po dośrodkowaniu na pole karne piłka trafiła w rękę Michała Tomaszewskiego. Winowajca został za to ukarany czerwoną kartką, a rzut karny wykorzystał Marcin Kolasiński. Gospodarze ponownie objęli więc prowadzenie, a Błękitni przez końcowe 30 minut musieli grać w osłabieniu. Nie dopuścili jednak miejscowych do klarownych sytuacji pod swoją bramką. Mało tego – kilka minut przed końcowym gwizdkiem Mateusz Nowak zdołał doprowadzić do wyrównania. Tuż przed zakończeniem zawodów drugą żółtą, a w konsekwencji tego czerwoną kartkę zobaczył Radosław Wiśniewski. W tej sytuacji wyjazdowy remis z liderem należy uznać za wielki sukces Błękitnych, którzy zdobywając jeden punkt, umocnili się w górnej części tabeli.

Niestety, kolejną porażkę – tym razem wyjazdową z KS Łomianki zaliczył na swoim koncie Amator. Piłkarze z Maszewa coraz bardziej grzęzną w strefie spadkowej, mając tylko dwa punkty więcej od ostatniej w tabeli Korony Szydłowo.

IV liga, 24. kolejka:
Korona Szydłowo - Wisła II Płock 1:6 (1:3)

Bramki: Kosiorek (10.) dla Korony oraz Kustra (25.), Garczewski 2 (30. i 37.), Mitura (50.), Kołodziejski (65.) i Stański (80.) dla Wisły II
Wisła II: Kwiatkowski - Śnieć, Sielewski, Adamczyk (70. Szabat), Skumórski - Mitura, Rutkowski, Sokołowski (46. Stański), Pielak (46. Kołodziejski) - Kustra (60. Wiejski), Garczewski.

GKP Targówek - Błękitni Gąbin 2:2 (1:1)

Bramki: Fijołek (32.) i Kolasiński (60. - karny) dla GKP oraz Jasiński (40.) i Nowak (84.) dla Błękitnych
Błękitni: Kłosiński - Seklecki, Tomaszewski, Kiełbasa, Nowak - Jasiński (70. Knapik), Skierkowski, Józwiak, Dębicki, Różycki (90. Paczkowski) - Wiśniewski.

KS Łomianki - Amator Maszewo 3:1 (2:1)
Bramki: Kawka (25.), Piros (37.) i Gac (80.) dla GKP oraz Golatowski (44.) dla Amatora

Pozostałe
rezultaty: Marcovia 2000 Marki - Mławianka Mława 3:0, Huragan Wołomin - Kasztelan Sierpc 4:0 (1:0), Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Nadnarwianka Pułtusk 0:0, MKS Przasnysz - MKS Ciechanów 5:1 (2:0), Tęcza 34 Płońsk - Bug Wyszków 0:0. Pauzowała Wkra Żuromin. Tabela: 1. GKP 54, 2. Bug 49, 3. Mławianka 43, 4. Wisła II 43, 6. Błękitni 37, 16. Amator 18