poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Piąte w Gimnazjadzie, złote i srebrne w województwie

S. Szelkowska i A. Lau
Reprezentacja Zespołu Szkół nr 5 w Płocku w składzie: Aleksandra Lau, Katarzyna Bagrowska i Sylwia Szelkowska zajęła piąte miejsce na Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym, jaka odbyła się w Brzegu Dolnym pod koniec zeszłego tygodnia. W weekend dziewczęta reprezentując barwy swojego klubu - Nadwiślanina Płock, wzięły udział w indywidualnych mistrzostwach województwa. W kategorii juniorek podwójną złotą medalistką mistrzostw została Aleksandra Lau, wśród kadetek (juniorek młodszych) dwa srebra zdobyła Katarzyna Bagrowska. Obie te zawodniczki zakwalifikowały się do półfinałów mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych. Do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - mistrzostw Polski kadetów zakwalifikowała się również uczennica Gimnazjum nr 14 w Płocku Anna Wereszczaka.


W Brzegu Dolnym płocka drużyna jako rozstawiona z numerem drugim należała do faworytów imprezy. Niestety po pewnym pierwszym zwycięstwie w eliminacjach grupowych nad Gimnazjum nr 1 z Międzyzdrojów przyszedł słabszy mecz przeciwko reprezentacji Gimnazjum w Niegowici (woj. małopolskie) i zamiast wyjść z grupy na pierwszym miejscu, płocczanki awansowały do dalszej części turnieju z drugiego miejsca. W walce o strefę medalową musiały się przez to zmierzyć w przedwczesnym finale z numerem jeden turnieju - reprezentacją Gimnazjum nr 1 w Barcinie (woj. kujawsko-pomorskie), w którym występowała członkini kadry narodowej juniorek Klaudia Nawrocka

Kadrowiczka z Barcina okazała się przeszkodą nie do przebycia dla płocczanek. Wygrała zarówno z Aleksandrą Lau (3:1), jak i z Katarzyną Bagrowską (3:2). Co więcej, Bagrowska uległa po emocjonującym meczu również drugiej zawodniczce z Barcina - starszej o dwa lata Joannie Olszanowskiej, mimo, że prowadziła już 2:0 w setach. Na nic zatem zdał się wygrany przez płocczanki 3:0 pojedynek deblowy i w dalszej części turnieju reprezentacji gimnazjum z Podolszyc pozostała walka o piąte miejsce.

Tu jednak zawodniczki Nadwiślanina w pełni wywiązały się z zadania pokonując najpierw reprezentację Gimnazjum nr 1 z Rawy Mazowieckiej, składającą się z ubiegłorocznych drużynowych mistrzyń Polski młodziczek by w emocjonującym meczu o piąte miejsce wygrać z reprezentacją Zespołu Szkół w Objezierzu. Był to debiut płockiej placówki gimnazjalnej w ogólnopolskim finale Gimnazjady, a zatem największe dotychczasowe osiągnięcie w tych rozgrywkach tenisistek stołowych z Grodu Krzywoustego.

Niemalże wprost z imprezy w Brzegu Dolnym dziewczęta wzięły udział w rozgrywanych w Piasecznie indywidualnych mistrzostwach Mazowsza w swoich kategoriach wiekowych. W juniorkach dwa złote medale w grze pojedynczej i w grze podwójnej w parze z Sylwią Szelkowską zdobyła Aleksandra Lau. Jest to sukces tym cenniejszy, że obie zawodniczki są juniorkami dopiero pierwszy rok, a już dominują w województwie w tej kategorii wiekowej. Turniej mistrzowski był jednocześnie eliminacjami do półfinałów Mistrzostw Polski juniorów. Tutaj awans stał się udziałem jedynie Aleksandry Lau. Sylwia Szelkowska odpadła z rywalizacji w półfinale przegrywając po emocjonującym meczu z Patrycją Piętką (GKTS Wiązowna), późniejszą finalistką mistrzostw.

W mistrzostwach województwa kadetek do Katarzyny Bagrowskiej dołączyły Anna Wereszczaka i Anna Nowakowska. Niestety awans do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mogły uzyskać tylko dwie zawodniczki. Jako pierwsza zakwalifikowała się Anna Wereszczaka nie oddając swoim eliminacyjnym rywalkom nawet seta. O drugie miejsce w półfinale OOM pasjonujący pojedynek stoczyły Bagrowska i Nowakowska. Wygrała 3:2 Bagrowska (w piątym secie 16:14), by potem poza awansem cieszyć się jeszcze ze srebrnego medalu mistrzostw województwa w grze pojedynczej. W rozgrywanym osobno turnieju o mistrzostwo województwa Nowakowska i Wereszczaka zajęły miejsca w przedziale 5-8.

W mistrzowskim turnieju gier podwójnych Katarzyna Bagrowska dołożyła do swoich trofeów drugie srebro mistrzostw Mazowsza występując w parze z Anną Wereszczaka. Debel Anna Nowakowska (Nadwiślanin)/Klaudia Ciesielska (KS Ożarowianka) w meczu o III miejsce musiał uznać wyższość pary zawodniczek z limitem do OOM (prawem startu bez udziału w eliminacjach) - Dominika Rosłaniec (KS Puznówka)/Monika Klimczak (Return Piaseczno).

Srebrne medale w kategorii kadetek są również dużym osiągnięciem dziewcząt ze względu na ich wiek. Bagrowska i Wereszczaka są kadetkami również dopiero pierwszy rok.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz