piątek, 30 marca 2012

Od Memphis po Sierpc

Brydżyści z Płocka i okolic, ale przede wszystkim Bielska wciąż odnoszą niemałe sukcesy. W wiosennych mistrzostwach USA rozgrywanych w Memphis w stanie Tennessee bielszczanin Grzegorz Narkiewicz znalazł się w składzie drużyny, która wywalczyła wysokie, jedenaste miejsce w turnieju Jacoby Open Swiss Teams. Przy krajowych stolikach awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła płocko-bielska para brydżowych adeptów Przemysław Wiśniewski - Rafał Maszenda (na zdjęciu). W rozegranym w Sierpcu po raz czternasty Memoriale Włodzimierza Szelenbauma trzecie miejsce zajęła bielska para mikstowa Iwona Zielińska/Aleksander Marciniak. 


Najbardziej utytułowany brydżysta z okolic Płocka Grzegorz Narkiewicz zagrał w parze z warszawiakiem Krzysztofem Burasem. W zespole, w którym wystąpili podczas wiosennych mistrzostw USA zagrały także pary Paul Fireman/Gavin Wolpert oraz John Hurd /Joel Wooldridge. 

W Warszawie odbyły się natomiast eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w brydżu sportowym. Płocczanin Przemysław Wiśniewski i bielszczanin Rafał Maszenda wywalczyli czwarte miejsce i tym samym awansowali do krajowego finału OOM Sportów Umysłowych zaplanowanej w połowie kwietnia w Jaworze koło Soliny w Bieszczadach. Chłopcy na co dzień reprezentują barwy klubu Lew i Atan Płock.

W XIV Memoriale Włodzimierza Szelenbauma w Sierpcu trzecie miejsce wywalczyła bielska para Iwona Zielińska/Aleksander Marciniak. Turniej był rozgrywany systemem nazywanym "barometrem". W każdej rundzie pary rywalizowały z bezpośrednio sąsiadującymi z nimi w tabeli wyników przeciwnikami. Na starcie turnieju, który połączono z obchodami 50-lecia sierpeckiego TKKF Kubuś, stanęły aż 34 pary, co było rekordem tych zawodów.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz