piątek, 30 marca 2012

Cidry na przełamanie


Walcząca o utrzymanie się w pierwszej lidze Wisła Płock rozpoczęła wiosnę'2012 od dwóch remisów z dwiema Olimpiami – z Elbląga i z Grudziądza. Jeśli podopieczni trenera Libora Pali myślą serio o pozostaniu na zapleczu ekstraklasy, powinni w końcu zacząć wygrywać. Tym bardziej, że między dziesiątą w tabeli Wartą Poznań, a szesnastym Dolcanem Ząbki jest zaledwie sześć punktów różnicy. Najbliższa okazja do zanotowania pierwszej wiosennej wygranej już w sobotę o 16.00. Wtedy właśnie nafciarze zmierzą się na stadionie im. Kazimierza Górskiego z Ruchem Radzionków. O sukces nie będzie jednak wcale łatwo, bo „Cidry” nigdy nie były wygodnym przeciwnikiem dla Wisły.


W szóstej kolejce rundy jesiennej sezonu 2011/2012 drużyna prowadzona wówczas jeszcze przez trenera Mieczysława Broniszewskiego przegrała w Radzionkowie z Ruchem 0:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 65. minucie z rzutu karnego Piotr Rocki. To właśnie on jest najbardziej znanym zawodnikiem „Cidrów”. Na swoim koncie ma aż 291 meczów w ekstraklasie. Klubowy rekord pod tym względem należy jednak do Mariusza Muszalika, który na ekstraklasowych boiskach pojawiał się aż 311 razy.

Po 22 kolejkach spotkań Ruch zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli pierwszej ligi z dorobkiem 32 punktów. Radzionkowianie mają na koncie dziewięć wygranych, pięć remisów i osiem porażek. Na wyjazdach w sezonie 2011/2012 wygrywali czterokrotnie, zremisowali tylko raz i aż sześć razy musieli uznać wyższość gospodarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz