piątek, 16 marca 2012

W przełajach MUKS bez konkurencji na Mazowszu


Pierwsze miejsce Dominiki Muraszewskiej, drugie Gabrieli Kuczyńskiej i trzecie Wojciecha Mendrali to najbardziej wartościowe osiągnięcia indywidualne lekkoatletów MUKS-u Płock podczas mistrzostw Mazowsza w biegach przełajowych, które odbyły się w Józefowie. Licząca 29 osób zawodniczek i zawodników ekipa MUKS-u okazała się najlepsza w punktacji klubowej, wyprzedzając między innymi MKS Pogoń Siedlce i Polonię Warszawa.

W zawodach wystartowało 417 lekkoatletek i lekkoatletów. W tym gronie świetnie spisała się ekipa z Płocka, zdobywając trzy medale (po jednym w każdym kolorze) oraz dwanaście innych miejsc w pierwszej dziesiątce.

Juniorka młodsza Dominika Muraszewska, która rok temu sięgnęła po złoty medal w swojej kategorii wiekowej, i tym razem nie miała sobie równych. Podopieczna trenera Piotra Mieszkowskiego od startu do mety kontrolowała przebieg rywalizacji na 1500 metrów.

Po srebro sięgnęła prowadzona również przez Piotra Mieszkowskiego Gabriela Kuczyńska. Debiutując w zawodach tej rangi zdobyła tytuł wicemistrzyni Mazowsza młodziczek na 1500 metrów, będąc jednocześnie najlepsza w roczniku 1998. Brąz w biegu na 3 kilometry wywalczył prowadzony przez trenera Sławomira Kąpińskiego młodzik Wojciech Mendrala.

Już 24 marca w Szczecinie juniorzy młodsi i juniorzy staną do walki w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz