piątek, 16 marca 2012

Piłkarze wracają do gry. Dwie Olimpie na początek


Olimpia z Elbląga w Płocku i ta z Grudziądza na wyjeździe to dwaj pierwsi przeciwnicy piłkarzy Wisły Płock w wiosennej części pierwszoligowego sezonu 2011/2012. Spotkanie z elbląską Olimpią zostanie rozegrane w sobotę 17 marca o 16.00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ulicy Łukasiewicza 34 w Płocku. Co ciekawe, jesienią Wisła z Olimpią Elbląg również grała na swoim stadionie, wówczas jednak występowała w roli gościa. Rozegrane 12 sierpnia spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a bramkę dla płocczan zdobył Kamil Biliński.Zarówno Wisła Płock jak i Olimpia Elbląg występują w pierwszej lidze w roli beniaminków. I oba zespoły muszą walczyć o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. Wisła po dwudziestu kolejkach zgromadziła na swoim koncie 21 punktów, notując zaledwie sześć wygranych i trzy remisy. Konto płockiego zespołu obciąża również jedenaście porażek. Tyle samo przegranych spotkań zanotowała jesienią również ekipa z Elbląga. Ma jednak ledwie 13 punktów, bo tylko dwukrotnie zdołała wygrać, zanotowała też aż siedem remisów.

Trenerem Wisły jest Czech Libor Pala, a Olimpię prowadzi Białorusin Oleg Raduszko, który przeprowadził w swoim zespole prawdziwą rewolucję, pozbywając się aż 17 graczy, w tym Daniela Koczona, znanego między innymi występów w Wiśle Płock. W ich miejsce pozyskana została spora grupa młodych zawodników (również z Białorusi), wsparta kilkoma rutyniarzami, wśród których najbardziej znani gracze to Grzegorz Szamotulski i Maciej Scherfchen.

Płoccy kibice mają nadzieję, że dobrą formę z okresu przygotowawczego utrzymają zawodnicy odpowiedzialni za konstruowanie i wykończenie akcji, z Kamilem Bilińskim, Ricardinho, Mosartem Alvesem i Joao Paulo Danielem na czele. Jeśli do tego dojdzie uważna gra w defensywie, Wisła będzie w stanie spokojnie zapewnić sobie pierwszoligowy byt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz