środa, 7 marca 2012

Mistrzostwa Polski Juniorów. Nafciarze gromią

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w drugim dniu finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów pokonali 28:19 Agrykolę Warszawa. To drugie zwycięstwo młodych nafciarzy w ich drugim meczu. Dzięki temu drużyna prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela jest bliska awansu do półfinału. Płocczanom wystarczy remis w środowym meczu z Kusym Szczecin.

Początek meczu był w miarę wyrównany. Agrykola starała się paraliżować ofensywne poczynania płocczan, momentami skupiając się na tym bardziej, niż na zdobywaniu bramek. Bardzo destrukcyjna gra rywali niezbyt odpowiadała młodym nafciarzom, którzy w pierwszej połowie nie byli w stanie złapać właściwego rytmu.
Na szczęście po przerwie ton wydarzeniom na placu gry nadawał już tylko jeden zespół. Płocczanie Atakowali z coraz większą swobodą i systematycznie powiększali swoją przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła dziesięciu oczek. Wprawdzie warszawianie usiłowali walczyć o zniwelowanie tak olbrzymiej różnicy bramkowej, ale niewiele udało im się zrobić.

Orlen Wisła Płock – MKS Agrykola Warszawa 28:19 (11:8)
Orlen Wisła: Morawski – Zalewski 1, Góralski 2, J.Sikorski 2, Płoński 2, Olszewski 2, M.Sikorski 6, Mikołajewski 6, Wojkowski 2, Dądalski 2, Tokaj 1, Jankowski 2, Lewandowski, Sandurski, Woźnicki.